Utrudnienia dla uczniów

flash Starachowice

Wykonawca wkroczył na plac budowy. Na uczniów Gimnazjum nr 4, Szkoły Podstawowej nr 13 i Przedszkola Miejskiego nr 10 i 2 w Starachowicach mogą czekać utrudnienia.
 Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy z miejscowości Kosowy zajmie się termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej w Starachowicach. W ub. tygodniu ruszył trzeci etap tego zadania, na które gmina uzyskała dofinansowanie z RPO prawie 28 mln zł (38 mln zł to całkowity koszt).

  • Zrobimy wszystko, by prace przebiegały bez zakłóceń i do czasu zakończenia roku szkolnego nie utrudniały nauki. Na szersza skalę prace ruszą od czercwa mówi kierownik robót Wiesław Czaroch.

Rozpoczęte prace obejmują kompleks szkolno-przedszkolny na Osiedlu Południe, tj. budynek Szkoły Podstawowej nr 13, Gimnazjum nr 4 i Przedszkola Miejskiego nr 10. Prace potrwają do końca sierpnia. W ich ramach przewidziano m.in. docieplenie ścian budynku i dachu z wymianą pokrycia dachowego, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej na okna antywłamaniowe, wymianę instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, montaż instalacji fotowoltaicznych, wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED, remont instalacji elektrycznej.

Podobne prace dotyczyć będą również PM nr 2 i 11 oraz SP nr 9 (gmina jest przed wyborem wykonawcy, prace te zakończą się w 2019 roku). Głęboka termomodernizacja czeka również pięć budynków mieszkalnych na ul. Robotniczej i Widok z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana pieców grzewczych i podprowadzeniem centralnej ciepłej wody.

  • Termomodernizacja przyczyni się do poprawy warunków pracy uczniów i nauczycieli, zmieni się estetyka budynków a przede wszystkim zmniejszą koszty utrzymania – mówi prezydent Marek Materek.
  • To największa inwestycja na Osiedlu południe, potrzebna i niezbędna. Zakres prac jest ogromny. Myślę, że rodzice i uczniowie będą zadowoleni z realizacji – ma nadzieję radny Piotr Babicki.

  • Ekipa budowlana wkroczyła na teren przedszkola, dzieci muszą korzystać z wejść SP nr 13, największe trudy termomodernizacji jeszcze przed nami, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi Elżbieta Czerw, dyrektor PM nr 10.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.