Urwisko zabezpieczone barierkami!

flash Starachowice

Na skarpie na Szlakowisku zamontowano barierki ochronne o które prosili mieszkańcy! Są także znaki ostrzegające przed możliwością upadku z wysokości.
Temat barierek, które powinny zabezpieczać osoby spacerujące po skarpie na starachowickim Szlakowisku przed upadkiem z wysokości, poruszany był nie jeden raz. Długo trwały dyskusje czy Szlakowisko, a w zasadzie teren skarpy powinno być w ogóle terenem spacerowym? Czy powinno się tam wpuszczać ludzi? A jeśli tak, czy nie można groźnego urwiska odgrodzić barierką by było bezpieczniej? – zastanawiali się mieszkańcy.
– Takie urwiska powinny być zabezpieczone barierkami. Poza tym powinny znajdować się tam znaki ostrzegające przed upadkiem z dużej wysokości – mówi czytelnik.
Urzędnicy miejscy nie byli wówczas przychylni ustawianiu na Szlakowisku jakichkolwiek barierek. Sugerowano, że do tej pory do urzędu nie trafiały głosy mieszkańców dotyczące potrzeby zabezpieczenia starachowickich skałek barierkami. Każdy rozsądny człowiek wie, że nie powinien zbliżać się na niebezpieczną odległość, by nie spaść. Możemy ustawić dodatkowe znaki ostrzegające o urwiskach – argumentowano. Nie chciano wówczas aby najbardziej charakterystyczne dla Starachowic miejsca, nie zostały oszpecone kolorowymi barierkami.
Po dwóch latach zdanie zostało zmienione a na skarpie na Szlakowisku zostały zamontowane stalowe liny o grubości 12 mm, zamocowane na słupkach na wysokości 1,10 m i 70 cm. Ustawione zostały także tablice ostrzegające.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.