Udana zbiórka dla pogorzelców

flash Starachowice

30 dni zbiórki, 571 udostępnień na profilu społecznościowym, 214 wpłacających – to wszystko przełożyło się na 13.227,30 zł, które udało się zebrać dla rodziny z ul. Pustowójtówny w Starachowicach, która ucierpiała w pożarze pod koniec ub. roku.

Zwarcie instalacji oświetleniowej, w miejscu gdzie znajdowała się choinka było przyczyną pożaru, do jakiego doszło 29 grudnia w bloku przy ul. Pustowójtówny w Starachowicach. Ogień na parterze budynku wielorodzinnego pojawił się bladym świtem, stawiając na nogi mieszkańców. Ewakuowano 25 osób.

  • Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 4.47 – informował wówczas Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. – Pożar objął w zasadzie całe mieszkanie, które zlokalizowane było na parterze wielorodzinnego budynku. W środku znajdowały się dwie osoby, które zamieszkiwały lokal. W momencie, kiedy pierwsze zastępy dojeżdżały na osiedle Południe, wspomniane osoby ewakuowały się – dodaje strażak.

Na szczęście, poza stratami materialnymi nikomu nic się nie stało. Najbardziej ucierpiało mieszkanie, gdzie doszło do zwarcia instalacji. Nadpalone wyposażenie wnętrz i sprzęty użytku domowego wyniesiono z mieszkania. Ponieważ konstrukcja bloku nie została naruszona nie było konieczność przeniesienia domowników do lokalu zastępczego. Ich mieszkanie wymagało jednak remontu.

Z wsparciem w potrzebie przyszli obcy ludzie. Na portalu zrzutka.pl zainicjowano zbiórkę pieniędzy, dzięki której udało się zebrać ponad 13 tys. zł. Trafiły one już na konto pogorzelców.

  • Wasza hojność, empatia i solidarność są nie do przecenienia! Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tą wspólną akcję – podsumował wspólny sukces Piotr Babicki, sąsiad, radny miejski, pomysłodawca i inicjator zbiórki.

Wyrazów wdzięczności i uznania dla nie szczędzą ci, którzy otrzymali pomoc.

  • Stała się tragedia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i mile zaskoczeni postawą osób, które włączyły się zbiórkę pieniędzy. Wiele osób nadal pyta, wykazuje troskę i zainteresowanie naszą sytuacją, co bardzo doceniamy. Ale za wszelką pomoc już dziękujemy i prosimy o wsparcie tych, którzy bardziej niż my tego potrzebują – mówi obdarowany.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.