Udało się zebrać blisko 3 tony plastikowych nakrętek

flash Wąchock

Blisko trzy tony nakrętek udało się zebrać w ramach akcji zorganizowanej dla Mai Miernik z Wielkiej Wsi. Rodzina dziękuje wszystkim dzięki którym Maja będzie mogła pojechać na turnus rehabilitacyjny i prowadzić dalsze ćwiczenia pozwalające jej na normalne funkcjonowanie.
Maja Miernik urodziła się w 2009 roku. Razem z rodzicami mieszka w Wielkiej Wsi, gm. Wąchock. Maja ma porażenie mózgowe czterokończynowe.
– Od samego początku jest rehabilitowana. Ma problemy z chodzeniem. Podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych skupiamy się nad tym by Maja zaczęła prawidłowo stawiać nogi. Są także problemy z mową, która u Mai nie jest wyraźna i w pełni zrozumiała. dlatego też jesteśmy także pod opieką logopedy – opowiada mama.
Dzięki opiece rodziców, którzy zadbali o systematyczną rehabilitację dziecka, dziewczynka dziś chodzi. Rehabilitacja odbywa się codziennie albo w domu albo jeździmy do szpitala. Musi być też pod kontrolą neurologa. Korzystne dla Mai są także turnusy rehabilitacyjne, które są drogie. Maja chodzi do I klasy Szkoły Podstawowej. W szkole radzi sobie naprawdę bardzo dobrze.Zebrane pieniądze będą wykorzystane na dalszą rehabilitację oraz na bardzo kosztowne dojazdy do lekarzy i na ćwiczenia.
Ostatnio zakończyła się trwająca trzy lata akcja związana ze zbieraniem plastikowych nakrętek dla Mai. Dzięki niej Maja będzie mogła pojechać na turnus rehabilitacyjny nad morze, będzie mogła poddać się dalszej rehabilitacji. Maja i jej mama Karolina dziękują wszystkim tym którzy przyczynili się do pomyślnego zakończenia akcji, wszystkim tym którzy przynosili plastikowe nakrętki. Udało się zebrać dokładnie 2745 kg nakrętek! To blisko 3 tony! Ludzi dobrego serca nie brakowało. – Serdeczne podziękowania dla rodziny, przyjaciół, znajomych. W akcję bardzo zaangażowane były społeczności szkolne szkół w Wielkiej Wsi, Wąchocka, Starachowic, mieszkańcy Wielkiej Wsi, Węglowa, Parszowa, sklepy w Wąchocku, salon fryzjerski Pauliny Niewczas z Mirca. Najserdeczniejsze podziękowania kieruję w stronę pani Ilony Wojtachnio z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach, dla pracowników biblioteki i dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję zbierania nakrętek – mówi wdzięczna K. Miernik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.