Trump z Lipia i inni kandydaci

Brody flash

Kto na wójta gminy Brody?

Do wyborów samorządowych 2018 pozostało jeszcze pół roku. Choć termin nie został jeszcze ogłoszony, trudno oprzeć się wrażeniu, że w wyborcza machina ruszyła. Dowodem na to są liczne spotkania z liderami największych ugrupowań w kraju. Mają one miejsce także w gminie Brody.

Trudno też pozostać obojętnym na pytania mieszkańców, kto zamierza ubiegać się o fotel wójta gminy Brody. Kandydatów jest przynajmniej kilku. Z pewnością o reelekcje ubiegać się będzie obecnie urzędująca pani wójt Marzena Bernat, która kandydować będzie z własnego komitetu. Z informacji do jakich dotarł Tygodnik wynika, że może liczyć na poparcie Prawa i Sprawiedliwości.
Wśród kontrkandydatów, na liście pojawia się nazwisko byłego wójta gminy Brody Andrzeja Przygody, który wystartuje z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Nieprzejednanym kandydatem wciąż pozostaje Marian Łęcki z Lipia, który o ten urząd stara się przynajmniej od kilku kadencji. Startował już za czasów śp. wójta Andrzeja Śliwy, w wyborcze szranki stawał z byłym wójtem A. Przygodą. Teraz też ma próbować swoich sił. Jak wieść gminna niesie, motywacji na wybory 2018 dodał mu sprawujący urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który jest wiekiem zbliżony do kandydata z Lipia. Skoro Trump może być prezydentem USA, to Łęcki nie może być wójtem Brodów? – ma rzekomo pytać M. Łęcki.

Mieszkańcy gminy Brody, w tym m.in. Dziurowa wśród kandydatów na wójta gminy Brody wymieniają nazwisko byłego radnego gminy Dariusza Krzewskiego, który ożywioną kampanię wyborczą prowadzi w sieci. Zapytany o plany na jesień odpowiada: „Myślę, że w porę sam w odpowiedni sposób o tym mieszkańców gminy poinformuję”.

Zakusy na najwyższy urząd w gminie ma również radny z Lubieni Rajmund Dróżdż.

– Nie wykluczam takiej możliwości – mówi radny Dróżdż.

O stanowisko wójta nie będzie się ubiegał Leszek Lis z Młynka, który startował w poprzednich wyborach. Czarnym koniem PiSu, w obliczu poparcia dla pani wójt, nie będzie też poprzedni kandydat tego ugrupowania Lech Wysiadecki.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.