Szkoła kluczem do samorządności

flash Mirzec

Stypendia dla najlepszych uczniów, rozstrzygnięcie konkursu i widowisko patriotyczne – tak społeczność szkoły Podstawowej w Małyszynie uczciła Dzień Samorządu Terytorialnego.

Uroczystość z udziałem władz gminy Mirzec, nauczycieli, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej w Małyszynie była okazją do wręczenia nagród pieniężnych dla najlepszych. W gronie stypendystów znaleźli się uczniowie, którzy za pierwsze półrocze nauki mieli średnią ocen minimum 5,5, tj.: Daniel Gizan, Piotr Franczyk, Maciej Borcuch i Julia Niewczas, Paulina Śpiewak (uzyskała najlepszy wynik – 6,0), Maciej Kozieł i Aleksandra Surdy, Mateusz Parszewski.

Rozstrzygnięty został także „III Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminy Mirzec”, organizowany przez SP w Małyszynie. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Parszewski (SP Małyszyn), drugie – Małgorzata Niewczas (SP Tychów Nowy) i Bartosz Markiewicz (SP Gadka), trzecie Klaudia Jędrasek SP Mirzec, Martyna Celuch (SP Osiny), Maciej Szczykutowicz (SP Trębowiec), Małgorzata Biernacka (SP Jagodne) oraz Wiktoria Kozieł (SP Tychów Stary). Nagrodzeni otrzymali książki, dyplomy i słodycze.

Po części oficjalnej uczniowie z Małyszyna (przyg. Agnieszka Franczyk i Bożena Zielińska) zaprosili gości do obejrzenia widowiska patriotycznego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Uczniowie przypomnieli, jak trudne były polskie drogi do odzyskania niepodległości, jak ważna jest tożsamość narodowa.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek – tort w patriotycznych barwach z okazji Dnia Samorządowca.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.