Świąteczny konkurs plastyczny oraz kolędowanie z BricoMarche

flash Starachowice

14 grudnia pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Starachowic Pana Marka Materka odbyła się uroczysta Gala i zarazem Finał Świątecznego Konkursu oraz kolędowanie z BricoMarche Starachowice. BricoMarche Starachowice zaprosiło wszystkie dzieci w wieku 6-15 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Dzieci przygotowały rysunki pt. „Kartka Świąteczna” oraz ozdobiły bombki dostarczone przez BricoMarche. Do konkursu zgłosiło się 12 szkół i placówek i pozaszkolnych rozdano blisko 1000 bombek a dzieci przygotowały 150 prac.

Idea konkursu zamyka się w jednym celu -pozyskać dodatkowe fundusze na organizację spotkań wigilijnych w miejscach gdzie nasze pociechy się uczą i wychowują. Zaproszeni zostali Starachowiccy przedsiębiorcy na licytację prac dzieci. W ten sposób wkład pracy dzieci został wynagrodzony a zasilone skarbonki trafiły do nich.

W kategorii wiekowej 6-9 lat wygrał Maciej Kucharczyk z klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1.
W kategorii wiekowej 10-15 lat wygrała Oliwia Grudzień z klasy IVb ze Szkoły Podstawowej nr 9.
Maciej i Oliwia poza nagrodami indywidualnymi wygrały dla swoich szkół 500 zł na ten sam cel – organizację Wigilii w swoich szkołach.

Wyróżnionych zostało 50 prac. Każde z dzieci otrzymało prezent od BricoMarche Starachowice z rąk właścicieli Anny i Mariusza Jurkiew.

Najwyżej wylicytowane prace to:
Bombka: wygrana główna, Oliwii Grudzień – 100 zł jest własnością Pana Vitaliy Lekhman.
Kartka Świąteczna: wyróżnienie, Julia Zaręba z Państwowego Ogniska Plastycznego – 200 zł jest własnością Pana Mariusza Jurkiew.

Nagrodą specjalną poza konkursową zostały obdarowane dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Starachowicach i była to deskorolka elektryczna.

Całą imprezę poprowadzili Marta Grzesik i Jan Krzysztof Szczygieł. O oprawę muzyczną tj. kolędowanie zadbał Teatr „Daje Słowo” działający przy fundacji „ Nasze Zdrowie”. Gość szczególny czyli Święty Mikołaj który trzymał pieczę nad poprawnym obiegiem powierzonych pieniędzy i dbał o uśmiech każdego dziecka to Piotr Pepson Markowski.

Źródło: starachowice.eu

Autor: Małgorzata Zatorska

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.