Starachowice. Nowy świąteczny wystrój miasta

flash Gorące tematy Starachowice
  • Staramy się by tak właśnie było. By na wielu twarzach pojawił się uśmiech. Zakupiliśmy nowy napis STARACHOWICE, który ładnie wygląda w dzień, a w nocy stanowi wspaniałą ozdobę placu pod Skałkami. Tam też umiejscowiona została świąteczna bombka w której Mieszkańcy i nasi goście mogą robić pamiątkowe zdjęcia przy napisie Wesołych Świąt. Tuż za nią już niebawem pojawią się świąteczne stragany.

Po raz drugi w tym miejscu zorganizowany zostanie Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Przez trzy dni przy dźwiękach kolęd będziemy mogli kupować regionalne produkty, napić się grzanego wina czy gorącej czekolady. W ubiegłym roku pobiliśmy rekord w ilości osób w czapeczkach mikołajkowych w jednym miejscu. Tym razem mam nadzieję wspólnie sprawimy, że Starachowice będą miastem, które pobije rekord w ilości osób jednocześnie jedzących jabłka.

Już dziś zapraszam Wszystkich Mieszkańców i gości do uczestnictwa w Miejskiej Wigilii, która odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godz. 15.00. Rozpocznie się od przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju. Pod Skałkami także stanie Żywa Szopka ze zwierzętami, które na co dzień można obejrzeć w mini zoo działającym przy Sanktuarium w Kałkowie – Godowie.

To nie koniec świątecznej atmosfery w naszym mieście. Główne skrzyżowania i ronda w mieście także zostaną ozdobione. Nowością jest także ozdobiony wiadukt. Na wszystkich latarniach znajdujących się na wiadukcie pojawiły się ozdoby świąteczne. Podobnie ozdobiony został Rynek w Wierzbniku – informuje prezydent Materek

 

 

 

Żródło:

Autor: Iwona Ogrodowska
rzecznikprasowy@starachowice.eu

3 thoughts on “Starachowice. Nowy świąteczny wystrój miasta

  1. Też uważam, że umiejscowienie napisu „Starachowice” w centrum miasta jest bezsensowne. Jeśli już mamy taki napis to albo należałoby go zlokalizować na rogatkach miasta, albo przy torach kolejowych.

Dodaj komentarz