Starachowice. Nowy świąteczny wystrój miasta

flash Gorące tematy Starachowice
  • Staramy się by tak właśnie było. By na wielu twarzach pojawił się uśmiech. Zakupiliśmy nowy napis STARACHOWICE, który ładnie wygląda w dzień, a w nocy stanowi wspaniałą ozdobę placu pod Skałkami. Tam też umiejscowiona została świąteczna bombka w której Mieszkańcy i nasi goście mogą robić pamiątkowe zdjęcia przy napisie Wesołych Świąt. Tuż za nią już niebawem pojawią się świąteczne stragany.

Po raz drugi w tym miejscu zorganizowany zostanie Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Przez trzy dni przy dźwiękach kolęd będziemy mogli kupować regionalne produkty, napić się grzanego wina czy gorącej czekolady. W ubiegłym roku pobiliśmy rekord w ilości osób w czapeczkach mikołajkowych w jednym miejscu. Tym razem mam nadzieję wspólnie sprawimy, że Starachowice będą miastem, które pobije rekord w ilości osób jednocześnie jedzących jabłka.

Już dziś zapraszam Wszystkich Mieszkańców i gości do uczestnictwa w Miejskiej Wigilii, która odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godz. 15.00. Rozpocznie się od przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju. Pod Skałkami także stanie Żywa Szopka ze zwierzętami, które na co dzień można obejrzeć w mini zoo działającym przy Sanktuarium w Kałkowie – Godowie.

To nie koniec świątecznej atmosfery w naszym mieście. Główne skrzyżowania i ronda w mieście także zostaną ozdobione. Nowością jest także ozdobiony wiadukt. Na wszystkich latarniach znajdujących się na wiadukcie pojawiły się ozdoby świąteczne. Podobnie ozdobiony został Rynek w Wierzbniku – informuje prezydent Materek

 

 

 

Żródło:

Autor: Iwona Ogrodowska

3 odpowiedzi na “Starachowice. Nowy świąteczny wystrój miasta

  1. Też uważam, że umiejscowienie napisu „Starachowice” w centrum miasta jest bezsensowne. Jeśli już mamy taki napis to albo należałoby go zlokalizować na rogatkach miasta, albo przy torach kolejowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.