Star włącza się do walki o ratowanie życia zawodnika Świtu Ćmielów. Liczy się każda złotówka

flash Gorące tematy Sport

– Kiedy dowiedzieliśmy się o tym, co się stało decyzja zarządu klubu nie mogła być inna – podkreśla Emil Krzemiński, prezes Staru Starachowice (świętokrzyska klasa okręgowa). W najbliższą sobotę, 12 maja drużyna prowadzona przez trenera Arkadiusza Bilskiego, podejmować będzie przed własną publicznością Polan Pierzchnica (pierwszy gwizdek arbitra o godz. 17). Dochód uzyskany z zakupionych przez kibiców biletów, w całości zostanie przekazany na szczytny cel: ratowanie życia Tomasza Stawiarskiego, zawodnika Świtu Ćmielów.

  • Zapraszamy wszystkich sympatyków zielono-czarnych i nie tylko. Będzie nam miło gościć na stadionie tych, którzy kochają futbol, a przede wszystkim chcą pomóc – stwierdził prezes Staru Emil Krzemiński. Sobotnie spotkanie z Polanami Pierzchnica, będzie mieć niezwykłą oprawę. – Zawodnicy, którzy pojawią się tego dnia na murawie, otrzymają przygotowane specjalnie na tę okazję przesłanie, tworząc tzw. kartoniadę. Wszyscy przyłączamy się do akcji, mającej na celu ratowanie życia młodego człowieka, który poświęcił się piłce – zaznaczył prezes Krzemiński.

Kilka dni temu, podczas spotkania świętokrzyskiej klasy okręgowej, w trakcie jednego z pojedynków, poważnego urazu doznał Tomasz Stawiarski, gracz Świtu Ćmielów. Zawodnik z rozległymi obrażeniami wewnętrznymi trafił do szpitala. Stracił trzy litry krwi. W placówce medycznej lekarze toczą walkę o jego życie. – Nie mogliśmy zareagować inaczej, jak tylko włączyć się do walki o uratowanie Tomka. Star solidaryzuje się ze środowiskiem piłkarskim w regionie – mówił prezes Krzemiński.

Zarząd klubu z ul. Szkolnej jednogłośnie podjął decyzję, że wpływy z biletów z sobotniego meczu, w całości zostaną przekazane na kosztowne leczenie i rehabilitację Tomasza Stawiarskiego. – Wesprzyjmy Tomasza w jego najważniejszym meczu o zdrowie! Cały Star zawsze razem! Zwracamy się z prośbą do wszystkich darczyńców o pomoc. Liczy się nawet najmniejsza wpłata. Jeśli nie możesz wesprzeć go finansowo udostępnij zbiórkę na Facebooku, tak też pomagasz. Każde udostępnienie to dotarcie do ludzi niosących pomoc – apeluje zarząd Staru.

Pieniądze na leczenie i rehabilitację można również wpłacać na subkonto: Fundacja „Cornelia” Wioletty Rogali – Mazur, numer subkonta: 06 1020 2674 0000 2902 0156 2818, tytuł wpłaty: Pomoc dla Tomka.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.