Sprawa dla Sądu Pracy

flash Starachowice

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Starachowicach uznała skargę na postępowanie dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Starachowicach w stosunku do pracowników za bezzasadną.
Skarga na działanie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach wpłynęła do Rady Miejskiej 23 lutego br. Skarga dotyczyła postępowania dyrektora w stosunku do pracowników.Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej rozparzyła skargę. Wysłuchała wyjaśnień zarówno nauczycielki SP nr 10 jak również dyrektor szkoły. Zapoznała się również z pismem pracowników SP nr 10 wyrażających sprzeciw wobec skargi złożonej na postępowanie dyrektora w stosunku do pracowników. Stanowisko podpisało 34 nauczycieli.

Wnioski Komisji Rewizyjnej są następujące: Dyrektor szkoły został powołany przez prezydenta miasta, aby w  jego imieniu zarządzał placówką. To on wyznacza harmonogram pracy szkoły i w przypadku stwierdzenia niedociągnięć względem jakiegoś nauczyciela może podejmować restrykcyjne środki względem niego. Komisja Rewizyjna zajęła się skargą jedynie w zakresie dotyczącym organizacji pracy szkoły, bez badania, czy zostały łamane przepisy prawa pracy. Spory o roszczenia ze stosunku pracy rozstrzygają Sądy Pracy.

Komisja zawnioskowała do prezydenta o zbadanie niezdrowych relacji w stosunkach dyrektor – podlegli nauczyciele oraz zgłoszenie przez organ prowadzący do Sądu Pracy zaistniałej sytuacji.

 

1 Komentarz dla “Sprawa dla Sądu Pracy

  1. To sa przykre sytuacje w Tej szkole obce były takie sprawy. Szkoda ,że rozwiązań trzeba szukać na miejskim forum !!!!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.