Sprawa dla Sądu Pracy

flash Starachowice

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Starachowicach uznała skargę na postępowanie dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Starachowicach w stosunku do pracowników za bezzasadną.
Skarga na działanie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach wpłynęła do Rady Miejskiej 23 lutego br. Skarga dotyczyła postępowania dyrektora w stosunku do pracowników.Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej rozparzyła skargę. Wysłuchała wyjaśnień zarówno nauczycielki SP nr 10 jak również dyrektor szkoły. Zapoznała się również z pismem pracowników SP nr 10 wyrażających sprzeciw wobec skargi złożonej na postępowanie dyrektora w stosunku do pracowników. Stanowisko podpisało 34 nauczycieli.

Wnioski Komisji Rewizyjnej są następujące: Dyrektor szkoły został powołany przez prezydenta miasta, aby w  jego imieniu zarządzał placówką. To on wyznacza harmonogram pracy szkoły i w przypadku stwierdzenia niedociągnięć względem jakiegoś nauczyciela może podejmować restrykcyjne środki względem niego. Komisja Rewizyjna zajęła się skargą jedynie w zakresie dotyczącym organizacji pracy szkoły, bez badania, czy zostały łamane przepisy prawa pracy. Spory o roszczenia ze stosunku pracy rozstrzygają Sądy Pracy.

Komisja zawnioskowała do prezydenta o zbadanie niezdrowych relacji w stosunkach dyrektor – podlegli nauczyciele oraz zgłoszenie przez organ prowadzący do Sądu Pracy zaistniałej sytuacji.

 

1 Komentarz dla “Sprawa dla Sądu Pracy

  1. To sa przykre sytuacje w Tej szkole obce były takie sprawy. Szkoda ,że rozwiązań trzeba szukać na miejskim forum !!!!

Dodaj komentarz