Śpiewająca Polska w Starachowickim Centrum Kultury

flash Kultura

We wspólnym śpiewaniu wzięły udział nie tylko starachowickie chóry. Wśród wykonawców znalazły się: „Kolorowe Nutki z PM nr 13 pod batutą Bożeny Magdaleny Mrózek (op. Lidia Woźniakowska), Jedyneczki z SP nr 1 (dyrygent Barbara Wrzosowska), „Crescendo” z SP nr 9 (dyr. Justyna Magnowska-Janicka), „Unisono” z SP nr 11 (dyr. Joanna Migała), „Portamento” z Młodzieżowego Domu Kultury (dyr. B.M. Mrózek), „Bonus ze ZPO Piekoszów (dyr. Maria Wiech), Violino z ZS w Rzepinie (dyr. Ewa Schmalenberg). W projekcie brał udział także chór Lutnia z ZS w Szerzawach.

To już jedenasty rok wspólnego koncertowania pn. „Śpiewająca Polska”. Projekt finansowany jest z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program dofinansowany jest przez lokalne samorządy.

– Jestem bardzo zadowolona z koncertu i przygotowania chórów, co nie udałoby się bez pracy i zaangażowania dyrygentów. To efekt całorocznej pracy i dzieci i dyrygentów, za co serdecznie dziękuję – mówi B. M. Mrózek wyrażając nadzieję na kontynuację przedsięwzięcia.

Podziękowania należąc się również pracownikom SCK, które użyczyło gościny, Młodzieżowego Domu Kultury, a w szczególności Pracowni Plastycznej Olgi Garbacz-Kosior, której podopieczni zadbali o scenografię do bajkowego koncertu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.