Seria wypadków na śliskich drogach

flash Gorące tematy Paragraf

22 kolizje na terenie Starachowic, a także w kilku miejscach na terenie powiatu starachowickiego – to fatalny bilans, minionego poniedziałku. Intensywne opady śniegu, wystarczyły do tego, by 5 lutego, na drogach znowu zrobił się ślisko i niebezpiecznie. Czy taki scenariusz musiał wejść w życie? – pytają zniesmaczeni postawą odpowiedzialnych za odśnieżanie drogowców, kierowcy.

Policyjne statystyki z jednej strony z pewnością biją na alarm. Z drugiej, tym, którzy odpowiadają za zimowe utrzymanie dróg i chodników, powinny dawać do myślenia. – W ciągu całego dnia, na terenie Starachowic, a także w kilku innych miejscach na terenie powiatu starachowickiego, odnotowaliśmy łącznie 22 zdarzenia drogowe – poinformowała TYGODNIK podkom. Monika Kalinowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Wszystkie z nich zakwalifikowano na tym etapie, jako kolizje. – Do 8 z nich doszło, w ciągu kilku porannych godzin – uzupełniła.

Utrudnienia w ruchu, wystąpiły m.in. na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756 (ze Starachowic, w kierunku Rzepina). Ślisko i niebezpiecznie było przede wszystkim na ul. Radomskiej w Starachowicach, a także odcinku Armii Krajowej, od skrzyżowania z ul. Kościelną, w kierunku miejskiej targowicy, do skrzyżowania z ul. Iłżecką. Między godz. 8, a 10 jeden z pasów ruchu był zablokowany przez tira, który nie był w stanie podjechać pod górę. Ruch drugim pasem, był w praktyce nie możliwy. Samochody, nawet na zimowych oponach ślizgały się.

  • Tego dnia, nie odnotowaliśmy żadnych interwencji, związanych z kolizjami na drogach miasta i powiatu – stwierdził Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Starachowicach. Niebezpiecznie było również na drogach powiatu kieleckiego. Na terenie gminy Bodzentyn, ratownicy pomagali m.in. wyciągać samochód osobowy.
  • W poniedziałek, ok. godz. 11.51, nasza jednostka została zadysponowana, w związku ze zdarzeniem z udziałem pojazdu. Auto wypadło z drogi i zatrzymało się w przydrożnym rowie. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu pojazdu na drogę – informują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie.

Mundurowi zwracają się z apelem do kierujących. – Apelujemy w sytuacji trudnych warunków atmosferycznych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz dostosowanie do nich odpowiedniej prędkości. Przypominamy również o odśnieżaniu auta przed podróżą – podkreśla podkom. Kalinowska.

fot. OSP Bodzentyn

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.