Rusza bezpłatna szkoła rodzenia!

flash Starachowice

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznawia działalność Szkoły Rodzenia. Już od września br. roku przyszłe mamy będą mogły przygotowywać się do aktywnego, świadomego i sprawnego porodu pod okiem fachowego personelu. Zajęcia prowadzone będą przez nowych instruktorów i w nowej lokalizacji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu mieszkanek powiatu starachowickiego dyrektor PZOZ Katarzyna Arent podjęła decyzję o wznowieniu działalności Szkoły Rodzenia. Co ważne udział w zajęciach będzie całkowicie bezpłatny. Zapisy rozpoczęły się 1 sierpnia i są prowadzone pod numerem telefonu 698 224 093.

Zajęcia będą się odbywać w znacznie większej sali zlokalizowanej na I piętrze w bloku poradni specjalistycznych (pok. nr 121 po lewej stronie). Niewielkie grupy składać się będą z przyszłych mam oraz ich partnerów lub innych bliskich osób (siedem par). Zajęcia przeznaczone dla kobiet od 27 tygodnia ciąży prowadzić będzie para instruktorów – mgr pielęgniarstwa Karolina Podwiak, Certyfikowany Doradca Laktacyjny oraz położny Przemysław Więckowski.

Podczas zajęć przyszłe mamy uzyskają wiedzę na temat: porodu, połogu, karmienia piersią, rozwiązywania problemów laktacyjnych i opieki nad noworodkiem. Zajęcia w Szkole Rodzenia będą obejmować cykl ośmiu spotkań. Wykłady połączone z warsztatami odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach od 16:30 do 18:30.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.