Pożar nad ranem

flash Paragraf

Straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe oraz energetyczne – interwencja tych służb była konieczna podczas pożaru, do którego doszło w piwnicy budynku mieszkalnego w Gadce (gm. Mirzec).

We wtorek, 3 stycznia kilka minut po godz. 7.00 starachowicka straż pożarna została zaalarmowana o pożarze w budynku mieszkalnym w Gadce.

– Paliło się wyposażenie pomieszczeń położonych na najniższej kondygnacji budynku – informuje Marcin Nyga, rzecznik prasowy KP PSP w Starachowicach. – Na szczęście domownicy jeszcze przed naszym przyjazdem opuścili budynek a pożar z piwnicy nie zdoła przedostać się na piętro budynku.

Straż Pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia, odłączono gaz oraz energie elektryczną. Ugaszono ogień po czy oddymiono pomieszczenia.

– Po wszystkim poddano weryfikacji temperaturę pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu sprawdzenia braku ukrytych zarzewi ognia – dodaje M. Nyga. – Na zewnątrz budynku wyniesiono nadpalone elementy wyposażania oraz przelano je wodą.

Przypuszczalną przyczyną pojawienia się ognia była awaria pieca grzewczego. W akcji oprócz jednostek zawodowej straży pożarnej brały udział jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gadki oraz Mirca. Niezbędna była interwencja policji, pogotowia ratunkowego i pogotowia energetycznego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.