Nieszczęście na drodze

flash Paragraf

Aż trudno uwierzyć w to, co się stało. Pech, fatum, przeznaczenie? Z pewnością ogromne nieszczęście. Trudno opisać słowami zdarzenie drogowe, do którego doszło na trasie Starachowice – Tychów Stary (gm. Mirzec). W czwartkowy poranek ok. godz. 8.40 policja otrzymała bardzo nietypowe zgłoszenie.

– Z pojazdu Iveco, którym kierował 34-letni mężczyzna jadący w kierunku Tychowa Starego spadała z plandeki tafla lodu. Zmarznięta bryła trafiła prosto na przednią szybę jadącego z naprzeciwka samochodu osobowego marki volkswagen sharan, którym kierowała 33-letnia kobieta – poinformowała Monika Kalinowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Szyba pojazdu rozbiła się w drobny mak. Kawał lodu spadł prosto na głowę kierującej mieszkanki gm. Mirzec. Kobieta w ciężkim stanie została natychmiast przetransportowana do starachowickiego szpitala. Jak udało nam się ustalić istniała konieczność przewiezienia jej do innego szpitala specjalistycznego. Początkowo niestabilny stan kobiety uniemożliwiał to, podobnie jak mgła, która nie pozwalała wylądować helikopterowi koło szpitala. Jeszcze tego samego dnia przewieziono jednak kobietę do Kielc na neurochirurgię, a stamtąd do Krakowa.

– Stan kierującej jest ciężki. Dwóm podróżującym z nią pasażerkom nic się nie stało – dodała M. Kalinowska. – Czynności zmierzające do ustalenia okoliczności trwały jeszcze kilka godzin po zdarzeniu. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.