Dłużej, ale bezpieczniej

flash Starachowice

Bystre oko kierowców dostrzegało zmiany na skrzyżowaniu koło stacji paliw Statoil w Starachowicach. Ci, którzy mają uwagi i zastrzeżenia ubolewają na brakiem informacji o zmianach, jakie zaszły. Co ciekawe skarżą się na wydłużony czas przejazdu przez skrzyżowanie. Na czym polegają zmiany w sygnalizacji świetlnej i czym są spowodowane?

– Rozdzieliliśmy fazy świetlne dla jadących z dróg podporządkowanych. Dla kierowców poruszających się drogą nr 42 nic się w zasadzie nie zmieniło – mówi Małgorzata Buras-Pawelec, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

– Daliśmy kierowcom dodatkową możliwość skrętu w lewo. Jest to przejazd bez kolizyjny. Teraz jadące naprzeciwko siebie samochody nie mają prawa się spotkać na skrzyżowaniu. Kiedy dla jednych jest zielone, ci z naprzeciwka mają czerwone światło.

Jak dodaje rzeczniczka GDDKiA, zmiany są podyktowane względami bezpieczeństwa. Jedna z ulic na skrzyżowaniu to droga wojewódzka o dużym natężeniu ruchu. Dochodziło tu do licznych kolizji.

– Zmiany zostały dokonane po sugestiach policji, starostwa powiatowego. Zostały pozytywnie przez te jednostki zaopiniowane. Cykl zmiany został podporządkowany pod drogę krajową nr 42. Rzeczywiście lewoskręt bezkolizyjny wydłuża przejazd, ale gwarantuje większe bezpieczeństwo – dodaje M. Buras-Pawelec. – Problem pojawia się w godzinach szczytu. Będziemy to obserwować, chociaż obecny przedświąteczny czas nie daje faktycznego obrazu na drodze. Zależało nam na bezpiecznym włączaniu się do ruchu i to się udało.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.