Szlachetna paczka dotarła na czas

flash Starachowice

Pomaganie innym to dobro, a dobro powraca. W myśl tej idei, idei mądrego pomagania wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli ze świąteczną pomocą do osób potrzebujący. Obdarowanych zostało 48 rodzin w Starachowicach i okolicy.

19 listopada marszami wolontariuszy we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce zainaugurowano uroczyście XVI edycję Szlachetnej Paczki. Pod hasłem „Koniec ery dorobkiewiczów” rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania darczyńców dla rodzin, które potrzebują wsparcia.

– Samotne matki wychowujące dzieci, osoby starsze samotne, starsi małżonkowie, borykający się z problemami zdrowotnymi, rodziny dotknięte ubóstwem oraz takie, w których jest niepełnosprawność – wylicza Roman Kęszczyk, lider Szlachetnej Paczki. – Dotarliśmy z pomocą do rodzin o różnym statusie materialnym i społecznym. Dzięki naszym darczyńcom udało się zorganizować paczki dla 48 rodzin. To ogromna radość mieć świadomość, że te rodziny będą mogły spokojnie przygotować święta, że dla nich to będzie także radosny czas – mówi R. Kęszczyk, który czerpie mnóstwo satysfakcji z udziału w akcji. – Pomaganie to dobro a dobro powraca.

O to dobro dla innych zadbał dzielny sztab 20 wolontariuszy: Roman Kęszczyk, Edyta Kęszczyk, Ewelina Choinka -Jasztal, Przemysław Jasztal, Anna Molenda, Marcin Rutkowski, Kinga Kotwica, Paulina Prokop, Oskar Kałuża, Renata Cuprych, Ewelina Strycharska, Daria Jańczyk, Patrycja Pisarska, Dawid Pisarski, Marta Nitichoruk, Diana Tobis, Karolina Mazurkiewicz, Katarzyna Figiel, Iza Sobczyk, Natalia Gołda,. W miniony weekend wykonali kawał dobrej roboty i dostarczyli paczki pod wskazany adres. Ileż było radości, kiedy obdarowani zobaczyli w swoich paczkach upragnione nowe pralki, lodówki, kuchenki gazowe. Były też mniejsze upominki, jak odzież, buty, środki czystości czy artykuły żywnościowe, które zapewnia udane święta.

– Każda z rodzin określała trzy podstawowe potrzeby. Niektórzy darczyńcy ofiarowali znacznie więcej, czym sprawili na pewno obdarowanym więcej radości. Średni koszt przygotowania jednej paczki opiewał na 2-3 tys zł. Ale były też takie o wartości ponad 6 tys. zł.

Szlachetna Paczka od policjantów
Świętokrzyscy policjanci włączyli się w akcję, przygotowując potrzebującym pomoc materialną. Dzięki dużemu zaangażowaniu funkcjonariuszy z całego garnizonu oraz odpowiadając na potrzeby jednej z rodzin, policjanci przyszykowali paczki z podarunkami. Funkcjonariusze chętnie przyłączyli się do akcji i uczestniczyli w zbiórce rzeczy odpowiadających indywidualnym potrzebom rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę.

 

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do zostania Bohaterem. A są nimi: wolontariusze, rodzina, darczyńca i dobroczyńca – wszyscy, którzy angażują się w projekt. Ważny jest każdy człowiek. Szlachetna Paczka łączy potrzebujących z darczyńcami. Pojedyncze osoby w SZLACHETNEJ PACZCE stają się liderami. Wokół liderów jednoczą się kolejne osoby budując wspólnotę opartą na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji. To podstawa do tworzenia społeczeństwa, które realizuje ideę Mądrego Pomagania.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.