Dni dawcy dla Agnieszki

flash Wąchock

Przez cztery dni w Starachowicach, Skarżysku-Kam. oraz w gminie Wąchock będą organizowane dni dawcy szpiku dla Agnieszki Budnik z Wielkiej Wsi, która nagle zachorowała na ostrą białaczkę szpikową i potrzebuje naszej pomocy.

O Agnieszce pisaliśmy już kilka tygodni temu, niedługo po tym jak usłyszała straszną diagnozę i kiedy trzeba było rozpocząć akcję pomocową.

Agnieszka ma 30 lat, pochodzi z Wielkiej Wsi. Jest żoną,  mamą trzech synów. Jak podkreśla całym jej światem są dzieci: Mikołaj, Miłosz i Filip oraz najcudowniejszy mąż Krystian. Do momentu postawienia diagnozy Agnieszka wiodła spokojne życie, opiekując się najbliższymi, bawiąc się z synkami, pomagając im w lekcjach. Codzienne obowiązki umilało jej słuchanie polskiego rocka, którego jest miłośniczką.

Diagnoza, która została postawiona dokładnie 14 października – ostra białaczka szpikowa – zmieniła całe życie Agnieszki i jej rodziny. Od momentu, gdy dowiedziała się o chorobie przebywa w szpitalu. Najdotkliwiej odczuwa rozłąkę z kochaną rodziną… Pomimo tak trudnego czasu, w jakim przyszło teraz żyć Agnieszce i jej najbliższym, kobieta z odwagą przyznaje, że ten egzamin, który postawiło przed nią życie, zamierza zdać na piątkę.

Agnieszka aby wyzdrowieć i żyć potrzebuje przeszczepu od dawcy niespokrewnionego. Rodzina i przyjaciele nie potrafią czekać bezczynnie i postanowili zorganizować akcję rejestracji potencjalnych dawców, z których pomocy być może będzie mogła skorzystać Agnieszka i inne osoby leczące się na nowotwory krwi. – Proszę zarejestrujcie się jako potencjalni dawcy szpiku. Dzięki wam wiele osób otrzyma szansę na życie. Jedną z tych osób jestem także ja – apeluje Agnieszka Budnik.

REJESTRACJA DNI DAWCY DLA AGNIESZKI BUDNIK

* Niedziela, 11 grudnia, w godz. 11.00 – 17.00 – Świetlica Wiejska w Wielkiej Wsi

* Sobota, 17 grudnia, w godz. 11.00 – 19.00 – CH Hermes, ul. Krasińskiego 18, Skarżysko-Kamienna

* Sobota, 17 grudnia, w godz. 11.00 – 19.00 – Galeria Handlowa \”Galardia\”, ul. Kardynała Wyszyńskiego 14 Starachowice

*Niedziela, 18 grudnia, w godz. 10.00 – 16.00 – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościelna 7, Wąchock

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.