Wyczerpana i odwodniona, ale cała i zdrowa

flash Paragraf

Przez trzy dni blisko 110 policjantów, strażnicy leśni, leśnicy i strażacy brali udział w poszukiwaniach zaginionej 63-letniej mieszkanki gminy Brody. Dzięki zaangażowaniu służb ratunkowych kobieta została odnaleziona. Kobieta wyczerpana i odwodniona trafiła pod opiekę lekarzy.

Dyżurny starachowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 63-letniej mieszkanki gminy Brody. Z relacji rodziny wynikało, że z kobietą był utrudniony kontakt z uwagi na jej stan zdrowia i mogła stracić orientację w terenie. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

– Sprawdzali rejon zamieszkania i miejscowości sąsiednich powiatów oraz rozpytywali mieszkańców. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że 63-latka ostatni raz widziana była w sobotę około godziny 14 na terenie kompleksu leśnego Kutery – relacjonuje asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

W niedzielę rano został ogłoszony alarm dla całej jednostki i kilkudziesięciu policjantów sprawdzało kompleks leśny i miejscowości na terenie powiatu starachowickiego, lipskiego i ostrowieckiego. Penetrację terenu prowadzono do godzin wieczornych. Następnego dnia od rana kontynuowano poszukiwania z udziałem policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. W akcję włączyli się również leśnicy, strażnicy leśni, strażacy, rodzina zaginionej, a także przewodnicy z psami tropiącymi.

– Około godziny 18 policjanci w kompleksie leśnym Klepacze znaleźli wyczerpaną i odwodnioną 63-latkę. Kobieta znajdowała się około 7 km od miejsca zamieszkania. Po udzieleniu pierwszej pomocy została przekazana załodze karetki pogotowia ratunkowego i zabrana do szpitala. Dzięki zaangażowaniu policjantów, leśników oraz służb ratowniczych życiu mieszkanki gminy Brody nic już nie zagraża – dodaje asp. Kalinowska.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.