I tak „W koło Macieju”

flash Kultura

Trzeci odcinek programu Macieja Bidzińskiego w Spółdzielczym Domu Kultury w Starachowicach za nami. Na widzów czekała niespodzianka.

W czwartkowy wieczór w programie Macieja Bidzińskiego „W koło Macieju” zostały przedstawione sylwetki trzech starachowickich osobistości.

Agnieszka Polak zawodowo związana ze sztuką, na co dzień pracuje z dziećmi.

– Zajmuję się arteterapią, czyli współczesnym leczeniem przez sztukę. Artystka tworzy również obrazy sztuką batikową tj. technika malowania woskiem na tkaninach naturalnych – mówiła uczestniczka spotkania. – Nigdy nie wiemy co zobaczymy. Efekt końcowy zawsze jest zaskakujący. Po ściągnięciu wosku z tkaniny i kąpieli w barwniku widzimy co wyszło – dodała A. Polak, która współpracuje z Fundacją „Nasze Zdrowie”.

Kolejnym z zaproszonych gości był fotograf Zbigniew Kopański, założyciel zakładu „Foto Ewa” oraz Starachowickiego Towarzystwa Fotografii. Patrząc na zdjęcia największą uwagę zwraca na sprawy techniczne, kompozycje oraz jakość wykonania.

– Klasyczna fotografia ma trwałość i jakość – podkreślał Zbigniew Kopański.Ostatnio zajął się fotografią malarską, którą widzowie mogli podziwiać w trakcie rozmowy.

Na koniec wystąpił Stefan Oziomek, muzyk, założyciel zespołu Kefirock. Zespół gra własne kompozycje rockowe. Muzykę, którą prezentują przypomina piosenki z lat 70, 80.

– To co zostało napisane w muzyce rockowej jest prawdziwe i wiadomo o co w nich chodzi – powiedział Stefan Oziomek.

Po rozmowie gospodarz programu wręczył gościom wizytówki z Koła Promocji Sztuki w Starachowicach. Następnie zaprosił na mini koncert zespołu Kefirock.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.