Lunety to już historia…

flash Starachowice

Lunety stojące na skwerze przy starachowickim sądzie przy ul. Staszica przeszły do historii. Z uwagi na liczne dewastacje urządzeń prezydent Marek Materek zadecydował o usunięciu ich z przestrzeni publicznej.

– Co dzieje się z lunetami, przez które można było podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich? Już od jakiegoś czasu na skwerze przy sądzie lunet nie ma. Czy będzie jakiś remont tego skwerku, czy lunety powrócą? – pyta czytelnik.

Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim lunety w ostatnim czasie były dwukrotnie demontowane. – Pomimo napraw, po ponownym zamontowaniu urządzeń bardzo szybko były znów dewastowane i nie nadawały się do użytku – mówi Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy starachowickiego UM.

By móc naprawić lunety trzeba byłoby wysłać je aż do Żywca. Ich naprawa jest kosztowna. – Dlatego też prezydent podjął decyzję o ich całkowitym demontażu. Skwer natomiast do 20 sierpnia br. zostanie cząstkowo wyremontowany. Podstawy lunet i tablica informacyjna zostaną zdemontowane. O ile w przyszłości Rada Miejska uzna za zasadne ponowne ustawienie lunet i przeznaczy na ten cel pieniądze, prezydent przychyli się do ich decyzji – dodaje.

***

Nasi Czytelnicy proponują, by utrzymać w tym, widocznym z daleka miejscu maszt z Flagą Narodową. Należy go jednak wymienić na nowy, solidny i wyższy. Powiewająca nad miastem  piękna, duża  flaga, będzie patriotycznym elementem wyróżniającym Starachowice.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.