Folklor nam nieobcy

Brody flash

Za nami IV Mirzecki Przegląd Zespołów Folklorystycznych. Odbył się w sobotę, 23 lipca na placu obok szkoły w Małyszynie.

Imprezę otworzyła dyrektor Domu Kultury Dorota Tomaszewska.

Przegląd rozpoczęła „Małyska Dolina”, po niej wystąpiły wszystkie zespoły działające w gminie Mirzec i zaproszeni goście z Marcinkowa i Grzybowej Góry. Zaprezentowały się: „Jutrzenka” z Ostrożanki, „Tychowianie” z Tychowa Nowego, „Marcinkowianie” z Marcinkowa, „Gromada” z kapelą „Sąsiedzi` z Tychowa Starego, zespół KGW z Mirca, „Kumosie” z Gadki, „Osinianki” z Osin, „Trębolanki” z Trębowca i „Grzybowianki” z Grzybowej Góry. Zespołom z gminy Mirzec akompaniował na akordeonie ich opiekun Piotr Gąsowski. Na zakończenie części artystycznej zaśpiewał gość specjalny przeglądu Stefan Wyczyński przy muzyce kapeli z Lubczy.

Festiwal był również okazją do wręczenia nagród dla „Najbardziej usportowionej miejscowości w gminie”. Wójt Mirosław Seweryn z przewodniczącą Agnieszką Idzik-Napiórkowską i sołtys Iwoną Stępień, wręczyli zespołowi LZS-u z Małyszyna stroje sportowe.

Przegląd zakończyło wręczenie wszystkim występującym zespołom pamiątkowych statuetek. Na zakończenie odbyła się biesiada i wspaniała zabawa taneczna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.