Nasi z medalami i pucharami

flash Mirzec

Uczniowie z Koła Filatelistycznego „Klaserek Ali” działającego przy Gminnym Domu Kultury i Integracji w Mircu zdobyli na dwóch wystawach filatelistycznych medale i puchary.

Pierwsza, Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna odbyła się w Głogowie. Aleksandra Barszcz, uczennica klasy trzeciej gimnazjum w Mircu zdobyła duży srebrny medal i puchar za eksponat nosił tytuł „Na podwórku u mojej babci”.

– Zbiór Oli otrzymał już kilka złotych medali na wystawach okręgowych i ogólnopolskich. Za każdym razem jest wzbogacany, umieszczane są w nim nowe, ciekawsze i cenniejsze walory filatelistyczne – mówi Ala Bonio, opiekun Koła Filatelistycznego.

Nastąpiło uroczyste zakończenie Młodzieżowej Wystawy Filatelistycznej „Debiuty XVIII – Koszalin 2016” w Koszalinie. Wiktor Myszka, uczeń klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym za eksponat „A wszystko zaczęło się w samym sercu rodziców” otrzymał medal duży srebrny i puchar oraz drugi, specjalny puchar od prezesa ZO  PZF w Koszalinie.

Jeremi Dygas z czwartej klasy za eksponat „W leśniczówce u mojego taty” otrzymał medal duży srebrny i puchar. Gabriela Pomorska, uczennica klasy I gimnazjum za eksponat „Co można zobaczyć w Puszczy Jodłowej”? otrzymała medal srebrny i puchar.

Sukcesy filatelistyczne uczniów to ogromna zasługa prowadzącej koło Ali Bonio. Osiągnięcia Koła docenił świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, który przysłał pismo z gratulacjami dla Ali Bonio i nagrodzonych uczniów.

ewan

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.