Warsztaty Agaty Steczkowskiej w hotelu Europa

flash Kultura
Na 10 dni starachowicki Hotel Europa stał się prawdziwą kuźnią talentów, a to za sprawą Mistrzowskich Warsztatów Agaty Steczkowskiej, które miały miejsce od 6 do 17 lipca.

Agata, Paweł i Jacek, trójka rodzeństwa z Muzykalnej Rodziny Steczkowskich, po raz drugi zawitała do Starachowic z mistrzowskimi warsztatami.- Mistrzowskie warsztaty w tym roku odbywają się już po raz dwunasty – informuje Róża Steczkowska, manager warsztatów, prywatnie córka Agaty Steczkowskiej. Po raz drugi przyjechaliśmy do Hotelu Europa w Starachowicach, ponieważ jest to wspaniałe miejsce, właściciele hotelu są ludźmi otwartymi na sztukę i naszą kreatywność.

– Przygotowaliśmy aż 14 warsztatów prowadzonych przez prawdziwych mistrzów, niesamowitych ludzi z pedagogicznym podejściem. Oni potrafią do siebie przyciągać ludzi i zarazić innych tym, co sami kochają – mówi Agata Steczkowska. Przyjechali ludzie z całej Polski, ale także z Ameryki i Australii, łącznie ponad sto osób w wieku od 2 do 62 lat. Warsztaty mają charakter rodzinny. Przyjeżdżają rodziny z dziećmi, rodzeństwa – dodaje A. Steczkowska.Wszyscy mieli niepowtarzalną okazję  poznać swoje twórcze możliwości i szlifować kunszt pod okiem mistrzów. I tak warsztaty prowadzili: Agata Steczkowska, Paweł Steczkowski, Jacek Steczkowski, Jacek Żelazek, Beata Granza, Jerzy Krystyn Olszewski, Szymon Szcześniak, Robert Buszta, Monika Molenda, Dorota Nowakowska, Katarzyna Lewandowska, Marcin Bondarowicz Agnieszka Józefina Sasim.  

Warsztaty Agaty Steczkowskiej

Dla uczestników przygotowany zostały warsztaty: chóralne, instrumentalne, indywidualna emisja głosu, techniki studyjne, warsztaty lutnicze, rzeźbiarskie, paper design, plastyczne, fotograficzne, warsztaty autoprezentacji i wystąpień, warsztaty taneczne oraz filmowe.- Na warsztatach możesz spróbować czegoś czego jeszcze nigdy nie robiłeś, odnaleźć swoją pasję tam gdzie się tego nie spodziewasz i przełamać własne ograniczenia – to idea spotkań -mówi A. Steczkowska.

– Dla naszego hotelu to ogromna radość móc gościć Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej i nie lada wyzwanie. Mały klient, to najbardziej wymagający klient i zarazem szczery – mówi Emilia Boryczka, zastępca dyrektora hotelu. My musimy sprostać jego oczekiwaniom. Mam tutaj na myśli np. menu, które na czas warsztatów zostało przystosowane dla dzieci. I tak np. codziennie smażymy ok. 400 sztuk racuszków na śniadanie, naleśników znacznie więcej, serwujemy specjalnie pizze, spaghetti, czyli to co dzieci lubią najbardziej – dodaje E, Boryczka. Na co dzień nie gościmy tak dużej liczby dzieci, ale bardzo lubimy okres kiedy odbywają się warsztaty i na korytarzach słychać śmiech dzieci. To bardzo wesoły okres dla całego hotelu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.