Z rodziną przez życie

flash Galeria Starachowice

„Każde życie jest bezcenne!” – pod takim hasłem już po raz trzeci ulicami Starachowic przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

140 miast, tysiące uczestników oraz ciepła, rodzinna atmosfera – w niedzielę, 15 maja w całej Polsce przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Do szczytnej akcji po raz kolejny dołączyły również Starachowice. Liczna obecność uczestników była wyrazem naszej troski o rodzinę i życie ludzkie, od chwili jego poczęcia…

W tej intencji wierni modlili się podczas Mszy św. w kościele pw. Wszystkich Św. Eucharystii przewodniczył ks. dziekan Marek Janas, któremu towarzyszył ks. Artur Lach, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego, który w słowie do rodzin mówił o trwałości i nierozerwalności małżeństwa, jedności rodzin oraz życiu jak wartości najwyższej od poczęcia do naturalnej śmierci. Była to okazja, by dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego, zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Po Mszy, uczestnicy przemaszerowali w radosnym  pochodzie ul. Radomską, Konstytucji 3 Maja oraz Al. Armii Krajowej na plac pod skałkami, gdzie odbył się piknik rodzinny. Nie zabrakło w nim występów naszych uzdolnionych dzieci i młodzieży. Najmłodsi, z udziałem rodziców, i nie tylko mogli się wykazać w licznych konkursach. Było mnóstwo gier i dobrej zabawy…

Tegoroczne hasło: „Każde życie jest bezcenne” podkreśla szczególną wartość każdej osoby. Marsz zbiegł się w czasie z inicjatywą ustawodawczą na rzecz zapewnienia pełnej ochrony życia ludzkiego. W trakcie marszu zbierane były podpisy poparcia dla obywatelskiego projektu zapewniającego pełną ochronę życia dziecka przed jego narodzeniem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.