Uważaj na dziury!

flash

Ul. Kościelna, Na Szlakowisku, Kilińskiego Radomska, Moniuszki w Starachowicach, można by wyliczać w nieskończoność i podobne przykłady mnożyć. Co je łączy? Fatalny wygląd i kiepska jakość jazdy. Choć zima wydaje się wyjątkowo łaskawa w tym roku, aura pozostawiła trwały ślad na drogach. Na wielu nawierzchniach powstały wyrwy, pęknięcia, dziury, których ominąć często nie sposób. Czytelnicy zgłaszają szereg uwag i zastrzeżeń.    

– Do wiosny jeszcze daleko. A już strach jeździć. W wielu miejscach są takie dziury, że koło można urwać. Zastanawiam się, kiedy to zostanie załatane, przynajmniej doraźnie – proszą o interwencję kierowcy.

Służby miejskie problem znają ale…  mają poniekąd związane ręce!

– Nietypowy przebieg zimy powoduje, że służby miejskie zamiast skupić się na zimowym utrzymaniu dróg i usuwaniu śliskości stają przed problemem fatalnego stanu dróg, zarówno bitumicznych, jak i gruntowych – informuje Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach. – Normalnie o tej porze roku, służby gminne przygotowują postępowania przetargowe, w celu wyłonienia wykonawców, które po zimie zajmują się naprawą dróg. Pierwsze pozimowe remonty zazwyczaj rozpoczynały się wiosną. Z uwagi na nietypowy przebieg zimy przyspieszyliśmy te działania. Na obecną chwilę nie bardzo mamy możliwości rozpoczęcia remontów doraźnych z powodu braku wykonawców. Dodatkowo sytuację utrudniają opady deszczu, które powodują, że jakiekolwiek prace doraźne nie przynoszą efektów. Naniesiony materiał jest po prostu wypłukiwany. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach dojdzie do rozstrzygnięcia przetargów i przystąpimy do prac. W pierwszej kolejności tam, gdzie te uciążliwości są najbardziej dotkliwe. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość. Ale Urząd Miejski nie ma służb, którym mógłby to zlecić na bieżąco. Obowiązuje nas ustawa o zamówieniach publicznych i tryb przetargowy przy wyłanianiu wykonawców – podsumowuje rzeczniczka.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.