Z Trzema Królami oddaliśmy pokłon Panu

flash

Za nami IV Orszak Trzech Króli zorganizowany w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w Starachowicach. W tym roku uczestnicy przemaszerowali jedną trasą, która wiodła sprzed kościoła pw. Wszystkich Świętych, ulicami: Radomską, Konstytucji 3 Maja, Partyzantów, Mrozowskiego, Al. Armii Krajowej, aż do żłóbka stojącego pod skałkami.

W uroczystym korowodzie szli Rycerze Kolumba, harcerze z 11 Drużyny Harcerskiej Czarne Wilki i 28 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz licznie przybyli starachowiczanie.Na drogę do Betlejem pobłogosławił wszystkich ks. Marek Janas, proboszcz par. Wszystkich Świętych.

Scenki odgrywali aktorzy z Teatru Team z SCK, pod opieką Piotra Lamparskiego, który wcielił się w rolę Lucyfera, atakującego wraz z diabłami (w ich rolę wcielili się również członkowie Semper Fidelis) anioły na czele z archaniołem, którego odegrał Dominik Kawalec.  Dobro pokonało Zło.

Na koniec, gdy Orszak dotarł do stajenki odbył się pokłon Trzech Króli. Wcielili się w nich: Maciej Tutalak, Jakub Kowalik i Tomasz Kaczmarzyk. W szopce czekali na nich Matka Boża – Aleksandra Bolęba i Józef – Piotr Matla. Przy stajence czuwały zwierzęta z cyrku Arena Agnieszki i Mirosława Złotorowiczów.

Przy stajence błogosławieństwa zebranym udzielił ks. kan. Tadeusz Czyż.  Przez jakiś czas jeszcze można było kolędować wspólnie z Arturem Bińkiem i spróbować grochówki, przygotowanej przez członków Kotyzki.

Organizatorem Orszaku był Ryszard Nosowicz, Marszałek Rycerzy Kolumba Scenariusz napisał Aleksander Łącki, a szopkę na dawnym Manhattanie zbudowali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Lasu Kotyzka pod dowództwem Stanisława Kosiora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.