Ile rodzin czeka na pomoc?

flash Starachowice

Marszem Otwarcia Bazy Rodzin w Kielcach (18 listopada) udostępniono listę rodzin zakwalifikowanych do pomocy w ramach Szlachetnej Paczki. W tym roku pomoc na święta Bożego Narodzenia ma szansę otrzymać ok. 60 rodzin, nie tylko ze Starachowic, ale także okolic. Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli już do większości z nich.

– Odwiedziliśmy ponad 80 rodzin, do pomocy zakwalifikowano 43, ale jeszcze ok. 20 jest do odwiedzenia – mówi Roman Kęszczyk, lider Szlachetnej Paczki w Starachowicach. – Są to rodziny z dziećmi, ale nie tylko, chcemy też pomóc osobom starszym, samotnym…

Pełna historia i opis każdej rodziny wytypowanej do pomocy znajduje się na stronie Szlachetnej Paczki. Każdy kto chce pomóc, musi wejść na stronę, wybrać region, a następnie rodzinę, która określiła szczegółowo to, czego potrzebuję.

– W tym roku mamy więcej rodzin a co za tym idzie potrzebujemy więcej darczyńców. Zachęcamy do pomocy grona przyjaciół, znajomych, rodziny, zakłady pracy, szkoły, przedszkola a także osoby indywidualne, jeśli czują się na siłach zorganizowania paczki.

Jest dużo pracy, odwiedzin, opisów. Ale to nie zniechęca, przeciwnie, mobilizuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy – dodaje nasz lider.

Czas na zorganizowanie paczki jest do 8 grudnia. Potem należy ją dostarczyć do magazynu Szlachetnej Paczki, który podobnie jak w ub. latach mieści się w Hotelu Senator. Finał, podczas którego wolontariusze dostarczą paczki do potrzebujących rodzin odbędzie się 8-9-10 grudnia. Uroczyste zakończenie zostanie zwieńczone wspólnym kolędowaniem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.