Uwaga! Oszuści pukają do drzwi

flash Gorące tematy Starachowice

W sieci w ostatnim tygodniu pojawił się komunikat ostrzegający przed dwoma młodymi mężczyznami, którzy przychodzą rzekomo z informacją o stanie liczników, a potem proszą o rachunki i mówią, że nastąpi zmiana stawek oraz, że będzie jeden dostawca prądu i gazu. Sami nie wiedzą z jaką sprawą przyszli. Kiedy zauważają, że ktoś ma jakieś pojęcie i widzi, że coś jest nie tak, zabierają się i nie wiedzą co mają mówić. Ostrzeżcie dziadków czy sąsiadów, bo ja w ostatniej chwili zdążyłam zainterweniować, kiedy usłyszałam rozmowę u mojej starszej sąsiadki. Dwóch nieznanych mężczyzn pojawiło się w blokach na os. Żeromskiego w Starachowicach.

Policja apeluje, żeby od razu zgłaszać takie sytuacje pod numerem alarmowym 997. – Ostrzegamy również przed osobami, które pukają do naszych drzwi – mówi asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. – Zanim wpuścimy do mieszkania osobę podającą się za pracownika administracji, gazowni, prowadzącą sprzedaż, oferującą wróżby bądź też informującą o konieczności sprawdzenia odpływu wody, ścieków lub każdą inną obcą dla siebie osobę, bądźmy ostrożni i poprośmy o stosowny dokument, potwierdzający tożsamość.Najlepiej umówmy się na spotkanie, kiedy ktoś inny z domowników będzie obecny w mieszkaniu. Zadzwońmy do danej instytucji, za przedstawiciela której podaje się osoba, aby potwierdzić tożsamość odwiedzających mieszkanie. Nie pozostawiajmy nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu – korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.

Jeżeli straciliśmy na chwilę czujność i osoba, której nie znamy, znalazła się już w naszym domu, nie zdradzajmy się z informacją, gdzie przechowujemy swoje oszczędności, nawet jeśli prosi o rozmienienie pieniędzy. W razie podejrzeń o złe zamiary takich osób niezwłocznie powiadom policję pod numerem 997.  Pamiętaj, że mogą to być potencjalni złodzieje.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.