Za jednym zamachem „skasował” trzy auta

flash Paragraf

Starachowiccy policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu sandomierskiego. We wtorkowy (10 października) poranek kierowana przez niego honda zderzyła się z innymi pojazdami.

– Zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej K-9 w Brodach, otrzymaliśmy około godz. 8 – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Na miejscu okazało się, iż pojazdy uczestniczące w zdarzeniu blokowały jeden pas.

Co ustalili śledczy? 46-latek z powiatu sandomierskiego uderzył w samochody, które czekały na zielone światło. Okazało się, że kierowca jest pijany. Miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. 46-latek uszkodził trzy samochody: citroena, którym jechał 19-latek z Iłży, toyotę, którą kierował 41-latek z gminy Brody i volkswagena golfa, którym kierował 57-latek z Ostrowca Św. Do starachowickiego szpitala na badania trafił 19-latek, który uskarżał się na ból nogi.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i likwidacji zagrożenia dla środowiska, jakie powodował wyciek płynów ropopochodnych z pojazdów. Trwały ok. trzech godzin, a brały w nich udział 3 zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Starachowicach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.