starachowice
home
RSS

Rozpoczyna się budowa ronda i łącznika

 • Napisany przez:
 • 3 komentarze

Do 15 listopada br. ma być gotowy łącznik pomiędzy ulicą Iglastą-Szkolną a Batalionów Chłopskich w Starachowicach. Teren został już przekazany budowlańcom.…

Rondo…

Kierowcy poruszający się wspomnianą drogą proszeni są o cierpliwość i zachowanie ostrożności podczas przejazdu obok miejsca budowy. Przez jakiś czas na drodze mogą potrwać utrudnienia.

Rondo ma posiadać cztery wloty, każdy o szerokości 3,75 m. Od pasów wylotowych oddzielać je będzie 2 metrowy azyl dla pieszych. Wykonane zostaną również chodniki z kostki brukowej betonowej i dojścia dla pieszych. W rejonie skrzyżowania przy istniejącej szkole powstanie parking dla samochodów osobowych z drogą manewrową o szerokości 3,5m i 35 miejscami postojowymi. Na odcinku od przebudowywanego ronda w kierunku ulicy Batalionów Chłopskich wykonane zostanie też 200 m drogi o szerokości 6 m z chodnikiem po lewej stronie (o szerokości 1,5 m) i ścieżką rowerową o szerokości 2m. W ramach zadania zostanie również przebudowana cała infrastruktura podziemna, tj. sieć wodociągowa, sieć gazowa, podziemne linie telekomunikacyjne, linie kablowe ŚN i NN oraz wykonany zostanie kanał deszczowy. Pojawi się nowe oznakowanie i oświetlenie uliczne, zarówno na rondzie, jak i przy drogach dojazdowych.

Całość zadania kosztować będzie 2.485.278,68 złotych i zostanie sfinansowana z pieniędzy własnych powiatu Starachowickiego.

Łącznik

Jednocześnie rusza także budowa połączenia ulicy Batalionów Chłopskich z drogą powiatową – ulicą Szkolną, przedsięwzięcie realizowane jest przez gminę Starachowice. Plac budowy został przekazany firmie Budromost. Inwestycja usprawni ruch na tym terenie. W ramach zadania przebudowana zostanie cała infrastruktura podziemna, tj. sieć wodociągowa, sieć gazowa, podziemne linie telekomunikacyjne, linie kablowe oraz wykonany zostanie kanał deszczowy. Pojawi się nowe oznakowanie i oświetlenie uliczne, na rondzie i przy drogach dojazdowych.

Inwestycja przyczyni się do odkorkowania ulicy Radomskiej. Ruch zostanie  poprowadzony od ul. Szkolnej i ul. Iglastej do ul. Batalionów Chłopskich. Odcinek miejski który miasto będzie wykonywało to jest około 830 m.b. drogi o nawierzchni bitumicznej z jednostronnym chodnikiem i ścieżką rowerową. Wykonane zostanie także odwodnienie i oświetlenie na tym terenie. Koszt budowy łącznika to 2.670.000. zł.

– Rondo będzie kanalizować ruch w sposób bezpieczny i równocześnie będzie wyprowadzać ten ruch na ul. Batalionów Chłopskich – mówi Dominik Podsiadło, dyrektor ds. wykonawstwa Budromost – Starachowice. – Inwestycja ta poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców samochodów, rowerzystów i pieszych. Prace rozpoczną się po zakończeniu wycinki drzew, którą w tym momencie już prowadzą Lasy Państwowe. Myślę, że jest to okres, około dwóch tygodni. Na dzień dzisiejszy opracowujemy mapy geodezyjne, które pozwolą nam na wytyczenie przebiegu drogi i ronda.

w kółku
5 – milionów złotych wynosi łączny koszt obu inwestycji

 

Uwaga! Utrudnienia
Prowadzone prace drogowe spowodują utrudnienia w ruchu przy ul Szkolnej. Na czas inwestycji przepustowość ruchu zostanie utrzymana, będzie się on jednak odbywał w sposób wahadłowy. Utrudnienia te powinny nastąpić, jak prognozują drogowcy, około października

 

Szpitalna, Lekarska czy Łącznikowa?
Internauci proponowali nazwy dla nowo powstającej ulicy w Starachowicach. Oto niektóre z propozycji:
Gajowego
Szpitalna
Poziomkowa
Zbigniewa Religi
Mieszka I
Bogusława Bilewicza
Łącznikowa
Skrótowa
Pobocze
Objazdowa
Północna
Nowoszpitalna
Lekarska
Nowa
Rumiankowa
A która z nazw podoba się Wam najbardziej? A może macie jeszcze inną propozycję. Piszcie i dzwońcie!

 

3 komentarzy

 1. ziuta Odpowiedz

  łącznikowa

 2. Medyk Odpowiedz

  Proponuje Medyków

 3. Mieszkaniec Starachowic Odpowiedz

  Nazwa, Szpitalna była by ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Starachowice

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Najnowsze

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5