Pacjenci i personel protestowali pod NFZ

flash Starachowice

W środowy poranek, 9 sierpnia sprzed Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Starachowicach do Kielc pod siedzibę Świętokrzyskiego Narodowego Funduszu Zdrowia wyruszyło kilkadziesiąt osób, w tym pacjenci lecznicy i pracownicy.

– To inicjatywa pacjentów. Chcą przekazać NFZ swoje argumenty i manifestować by klinika miała szansę dalej istnieć w Starachowicach. Wśród pikietujących będą także nasze pielęgniarki i salowe – mówi lek. med. Grzegorz Dzik, dyrektor PAKS.

Demonstranci zaplanowali wręczenie petycji kierownictwu świętokrzyskiego oddziału NFZ, z żądaniami co do  dalszego funkcjonowania PAKS w Starachowicach. Pod petycją podpisało się 5 tysięcy osób – pacjentów i pracowników.  Chodzi o to by NFZ ogłosił konkurs, w którym kliniki mogłyby wziąć udział by zapewnić sobie dalsze istnienie.

Do 15 sierpnia br. Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ma najprawdopodobniej ogłosić konkursy dla oddziałów i lecznic z regionu, które nie weszły do sieci szpitali. Bez pieniędzy z NFZ kliniki nie będą mogły dalej funkcjonować.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.