6 milionów złotych miał w portfelu

flash Starachowice

Informacje o podatnikach- rekordzistach udostępnił nam starachowicki Urząd Skarbowy. Jak poinformowała nas Jadwiga Wójcicka, kierownik Referatu Samodzielny Referat Analiz i Planowania Urząd Skarbowy w Starachowicach, rekordowy dochód uzyskany przez mieszkańca naszego terenu w ub. roku wyniósł ponad 6 milionów złotych!

W ub. roku padł rekord jeśli chodzi o wysokość dochodów, jakie mieli nasi najbogatsi mieszkańcy.  Jeden z mieszkańców zarobił ponad 10 milionów złotych! Milioner parał się branżą motoryzacyjną.

Milionerzy są wśród nas

W tym roku rekordzista osiągnął niższy o 4 mln zł wynik. Milioner zajmuje się również branżą motoryzacyjną. W ub. roku wysokie dochody uzyskali także ci, którzy zajmowali się branżami związanymi z handlem i odlewnictwem żeliwa.

Są jednak i tacy którzy osiągnęli rekordowe… straty. – Rekordowa strata wynikająca z rozliczenia za 2014 r. wyniosła ok. 500 tys. zł. To o połowę mniej niż rok temu. W tamtym roku jeden z przedsiębiorców odnotował ponad 1 milion złotych straty – mówi J. Wójcicka. W tym roku stratę poniósł przedsiębiorca  z branży motoryzacyjnej, a w ub. w budowlance.

Rekordowa strata z rozliczenia za 2013 r., z działalności  gospodarczej prowadzonej przez osobę fizyczną w branży budowlanej, wyniosła ponad 300 tysięcy zł.  W 2012 r. stratę w wysokości ponad 750 tys. zł przyniosła branża hotelarska. W 2011 r. strata wyniosła jedynie  140 tys. zł.

Słone podatki

Od rekordowych dochodów trzeba niestety odprowadzać również rekordowe podatki! – Największa kwota odprowadzonego podatku za ub. rok wyniosła 1,2 mln zł! To również rekord w porównaniu do lat ubiegłych. To znacznie więcej w porównaniu do lat poprzednich kiedy rekordzista w  2013 r. zapłacił podatek wynoszący ok. 55 tysięcy zł. Podatek dotyczył branży budowlanej. W 2012 roku rekordowy podatek odprowadzono w kwocie ponad 1,2 mln zł, a w 2011 r. kwota rekordowego podatku do zapłacenia fiskusowi wyniosła ponad 963 tys. zł.

 

 

 

Rekordziści z poprzednich lat
Tyle zarabiali rekordziści w poprzednich latach
2013 r.- 5 mln zł
2012 r. – 6,6 mln zł
2011 r. – 5 mln zł

 

Dodaj komentarz