Zlot pojazdów Zabytkowych

flash Starachowice

Powiat Starachowicki po raz trzeci organizuje Zlot Pojazdów Zabytkowych LEGENDA STARA w Starachowicach. Zlot odbędzie się w dniach 1-3 września; rozpocznie się w piątek na terenie Muzeum Przyrody i Techniki,  a na sobotę i niedzielę przewidziane są parady uliczne, pokazy miejskie i konkursy.

W latach 1974-78 w Powiecie Starachowickim organizowano wyścigi samochodowe – towarzyskie zawody samochodowe – Rajd STARA – wprawdzie nie w randze Mistrzostw Polski, ale z udziałem najlepszych kierowców w kraju. W nawiązaniu do tych wyścigów, i ogólnie bogatej tradycji motoryzacyjnej, jaką posiada Powiat Starachowicki, zapraszamy do zajrzenia w rodzinne archiwa. Być może posiadają jakieś pamiątki, proporczyki,  zdjęcia. A jeśli tak, prosimy o podzielenie się nimi. Podczas tegorocznej edycji Zlotu planujemy zorganizować wieczór poświęcony historii i Rajdów Stara z udziałem dziennikarzy, zawodników i mieszkańców – świadków tamtych wydarzeń, a na nim – o ile się uda z Państwa pomocą – także wystawę, która mogłaby być potem prezentowana w innych miejscach w Starachowicach np. „pod Skałkami” albo w galerii Galardia. Dlatego liczymy na Państwa wspomnienia (w wersji pisemnej), fotografie i inne pamiątki. Czekamy do 15 sierpnia w Wydziale Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie Starostwa Powiatowego w Starachowicach (pok.310, III p.), Tel. 41 276 09 42.

Już dziś zachęcamy też posiadaczy aut o ponad 25-letnim stażu o wyciagnięcie pojazdów z garaży i udział w zlocie. Przyjeździe Państwo 2 września na parking przed Starostwo Powiatowe i „pokażcie, co macie”. Wybierzemy perełki, produkcji polskiej, radzieckiej i NRD-owskiej i in. Wszystkie wezmą udział w uroczystej paradzie i konkursie elegancji z nagrodami. Nie możecie także przegapić górskiej próby z udziałem rajdowych samochodów i motocykli, nawiązującej do tej jaka odbyła się w 1974 na ówczesnej ulicy Krywki, a dziś Rotmistrza Pileckiego. W tej chwili zachęcamy mieszkańców do dzielenia się wspomnieniami i pamiątkami.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.