Nowy dojazd do szpitala

flash Starachowice

Kluczowe dla rozwiązania problemów komunikacyjnych zadanie ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Przypomnijmy gmina starała się na ten cel o dofinansowanie z rządowego portfela. Ponieważ decyzji wciąż w tej sprawie brak, władze miasta zdecydowały o zabezpieczeniu pełnego wkładu własnego na ten cel. Zaproponowana w tej sprawie przez prezydenta uchwała uzyskała jednogłośną aprobatę radnych miejskich. Zgodzili się oni przekazać sumę 2 mln zł (zaplanowaną pierwotnie na budowę budynku socjalnego przy ul. Kościelnej) na budowę łącznika.

– Budowa łącznika pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich a Iglastą coraz bliżej! Dziękuję radnym, którzy mimo okresu wakacyjnego uczestniczyli w sesji Rady Miejskiej i wyrazili na to zgodę. Zabezpieczyliśmy na brakujące pieniądze na ten cel. Ponieważ póki co nie mamy informacji o rządowym dofinansowaniu zapewniamy środki własne by rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę. Łącznik oznacza poprawę bezpieczeństwa szczególnie dla pacjentów Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej i Polsko Amerykańskich Klinik Serca. Poprawi także przepustowość ulicy Radomskiej. Prace powinny ruszyć najpóźniej pod koniec sierpnia – zapowiada Marek Materek, prezydent miasta.

Zanim powstanie łącznik Batalionów Chłopskich – Iglasta, mieszkańców tej części miasta czeka inna inwestycja drogowa. Do 30 listopada br ma powstać rondo przy skrzyżowaniu ul. Iglasta i Szkolna.

– Będziemy budować to rondo w tym roku – zapewnia Leszek Śmigas, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. – Został ogłoszony przetarg na to zadanie. 24 lipca nastąpi otwarcie ofert. Wybierzemy najkorzystniejszą pod względem finansowym ofertę. Mamy zabezpieczone na ten cel 2,5 mln zł w budżecie. Prace powinny się rozpocząć jeszcze w sierpniu. termin realizacji zadani upływa 30 listopada.  Także zanim powstanie łącznik, rondo będzie gotowe.

Dodaj komentarz