starachowice
home
RSS

Wyścig lekarzy z czasem trwa nadal

 • Napisany przez:
 • Skomentuj

Surowych konsekwencji mogą spodziewać się dwaj kierujący, którzy w minionym tygodniu na oznakowanych przejściach dla pieszych w Starachowicach potrącili przechodniów. Jeden z poszkodowanych do dziś znajduje się w śpiączce farmakologicznej, a lekarze walczą o to by uratować życie starszego mężczyzny.…

O tym z jak poważnym w skutkach zdarzeniem mieli do czynienia zarówno pracujący na miejscu policjanci jak i ratownicy medyczni przekonano się kilka godzin później. – Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, ok. godz. 13.30 na ulicy Majówka w Starachowicach – powiedział podkom. Grzegorz Wosiek, zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji. – Z naszych wstępnych ustaleń wynika, iż na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącony został 78-letni mieszkaniec Starachowic – dodaje funkcjonariusz. W jaki sposób i przede wszystkim dlaczego doszło do wypadku? Odpowiedź na tak postawione pytanie z pewnością da ekspertyza sporządzona przez biegłego z zakresu ruchu drogowego.

Pewne jest jakie auto brało udział w zdarzeniu. – Kierującym kia okazał się 60-latni starachowiczanin. Mężczyznę poddano badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy – uzupełnia podkom. Wosiek. Mniej szczęścia miał za to 78-latek. – Mężczyzna w wyniku potrącenia doznał poważnych uszkodzeń ciała. W tym m.in. złamania żeber, miednicy, podudzia lewego. Uszkodzony został ponadto kręgosłup. Został przetransportowany do szpitala powiatowego w Starachowicach. Przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej na oddziale intensywnej opieki medycznej – zaznaczył policjant.

Pijany pod kołami lanosa

Postępowanie w tej sprawie wszczęła już Prokuratura Rejonowa. Podobnie zresztą, jak w przypadku kolejnego zdarzenia, jakie odnotowano dwa dni później. – W czwartek, ok. godz. 11.37 dyżurny naszej jednostki został poinformowany o tym, co stało się na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Armii Krajowej w Starachowicach. Z naszych ustaleń wynika, iż kierujący daewoo lanos potrącił przechodzącego po pasach mężczyznę – wyjaśnia podkom. Wosiek. Za sterami auta koreańskiej produkcji siedział 82-letni mieszkaniec Stykowa w gminie Brody. Mężczyznę poddano badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Pod wpływem alkoholu (1,8 promila) był natomiast poszkodowany. 60-latek pochodzący ze Starachowic, jak informują śledczy doznał złamania lewego podudzia, został przewieziony do szpitala powiatowego, gdzie trafił na oddział ortopedii.

– Kierującemu daewoo zatrzymano prawo jazdy – stwierdził podkom. Wosiek. 13 dzień lipca okazał się również pechowym dniem dla dwójki mieszkańców powiatu starachowickiego. W Dziurowie (gmina Brody) 38-latka jadąca oplem nie zastosowała się do znaków pionowych. – Kobieta wymusiła pierwszeństwo na skrzyżowaniu, czym doprowadziła do kolizji. W efekcie doszło do zderzenia opla z seatem, kierowanym przez 20-letniego mieszkańca Dziurowa – powiedział policjant. Zarówno kobieta jak i mężczyzna byli trzeźwi. Na szczęście nie stało im się nic poważnego. 38-latka ukarana została mandatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Paragraf

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Najnowsze

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5