starachowice
home
RSS

Komu przeszkadza drift na dawnym PKS-ie?

 • Napisany przez:
 • Skomentuj

Ryk silników i charakterystyczny zapach spalonej gumy z samochodowych opon, okazuje się, iż nie każdemu jest w stanie przypaść do gustu. Mieszkańcy ulicy Romantycznej zwrócili się w prośbą o interwencję w tej sprawie do Komendy Powiatowej Policji, a także prezydenta miasta. Czy organizowane na prywatnym terenie, należącym przed laty do PKS, imprezy driftowe są legalne?…

M.in. z takim pytaniem zwrócili się do odpowiednich służb mieszkańcy południowej części Starachowic, których działki i posesje ulokowane są w pobliżu terenu, należącego jeszcze do niedawna do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. – To teren znajdujący się obecnie w rękach prywatnego właściciela – poinformował TYGODNIK Waldemar Jakubowski, komendant straży miejskiej w Starachowicach, która zajęła się sprawą. Mieszkańcy ulicy Romantycznej – jak udało nam się dowiedzieć – mieli sygnalizować o ich zdaniem ważnym problemie. Skargi jakie wpływały m.in. do starachowickich strażników, dotyczyły zakłócania spokoju, głośnego dźwięku silników, etc.

– Otrzymaliśmy pismo od mieszkańców osiedla Południe. Poleciłem aby zajęła się tym straż miejska – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic, który do samochodowych imprez, jakie odbywają się na prywatnym terenie odnosił się podczas ostatniej przed wakacyjną przerwą sesji Rady Miejskiej. Jak się okazuje takich i podobnych sygnałów, a także skarg było więcej. – Podjęliśmy szereg działań zmierzających do tego, by ustalić kto jest właścicielem terenu i kto jest organizatorem. W obu przypadkach udało się skontaktować z osobami, odpowiedzialnymi za organizację zawodów, w których uczestnikami są miłośnicy tzw. driftu – podkreśla komendant Jakubowski.

Z jaką częstotliwością takie imprezy odbywają się na dawnym PKS-ie? – Mamy wiedzę o co najmniej dwóch, ale mogło być ich więcej – dodaje szef straży miejskiej. – Pracownik naszej komendy, w czerwcu rozmawiał zarówno z organizatorem jak i współwłaścicielem terenu. Przekazaliśmy informację o zastrzeżeniach i skargach od mieszkańców. Od tamtego czasu, do dziś nie otrzymaliśmy żadnych niepokojących sygnałów – zapewnia W. Jakubowski. Informacje na temat zlotów bez większych kłopotów można znaleźć na popularnym portalu społecznościowym. Grupa miłośników driftu funkcjonuje pod nazwą Nocne Spoty Starachowice.

– Właścicielem terenu na którym odbywają się imprezy samochodowe jest prywatna firma, developer z Warszawy, który kiedyś miał budować w tym miejscu galerię handlową. Nic z tego jednak nie wyszło. Galeria nie powstała, a teren do dziś jest zarośnięty trawą i nieogrodzony – tłumaczy Janusz Milczarek, właściciel terenu, znajdującego się w bliskiej odległości od miejsca, gdzie spotykają się motomaniacy.

– Tak naprawdę ktoś pracuje na naszą niekorzyść. Na podstawie umowy jaką posiadamy, na tym terenie mogą odbywać się takie imprezy maksymalnie do godz. 22. Jeśli ktoś zakłóca ciszę nocną, to są to zapewne osoby nie należące do naszego stowarzyszenia. Takie sytuacje miały już kilka razy miejsce. W ciągu tygodnia trenujemy tam po 2-3 godziny. Treningi odbywają się 2-3 razy w miesiącu. Nie jesteśmy grupą konfliktową, która działa na niekorzyść mieszkańców. Drift to nowy sport jaki pojawił się w Starachowicach. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę i dialog z mieszkańcami – zaznaczył Kamil Rutkowski, prezes zarządu stowarzyszenia NSS.

Czy wiesz, że…
W połowie czerwca na placu przy ul. Wiosennej odbyła się impreza charytatywna, której celem okazała się pomoc dla półrocznej Lenki Serwickiej (urodziła się w listopadzie ubiegłego roku jako skrajny wcześniak z wagą 700 g). W imprezie wzięło udział około 30 załóg m.in.: z Kielc, Radomia i Lublina i kilkaset osób odwiedzających. Uczestnicy wydarzenia udostępniali swoje auta starachowiczanom, którzy chcieli przejechać się driftującym samochodem jako pasażerowie. Warunek był jeden trzeba było uiścić opłatę o minimalnej wysokości 20 zł. Rekordowa wpłata imprezy sięgnęła 400 zł. Łącznie podczas 8 godzin akcji zebrano dla potrzebującej dziewczynki 4 451 zł i 5 euro.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Starachowice

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Najnowsze

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5