starachowice
home
RSS

Ofiara w grobie, oprawcy czekają na wyrok

 • Napisany przez:
 • Skomentuj

Dwoje mieszkańców Starachowic: 23-letnia dziś kobieta i 26-letni mężczyzna, wobec którzy są tymczasowo aresztowani, na wolność prędko nie wyjdą. Przed Sądem Okręgowym w Kielcach rozpoczął się proces oskarżonych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Dlaczego zadawali ciosy i jaki był motyw ich działania?…

Tragedia rozegrała się na początku czerwca ubiegłego roku w drewnianym domu przy ul. Aleja Wyzwolenia w Starachowicach. Między 45-letnią ofiarą pobicia, a wspomnianą, oskarżoną dziś dwójką i właścicielem domu doszło do sprzeczki. Obrażona miała zostać kobieta, w obronie której stanął jeden z mężczyzn. W ruch poszło tępe narzędzie. Najprawdopodobniej bejsbolowy kij, którym oprawcy mieli zadawać ciosy. O litości w tej historii nie mogło być mowy. Sprawcy – jak wynika z ustaleń – starachowickiej Prokuratury Rejonowej – w znacznym stopniu uszkodzili ciało.

Mmieli uszkodzić organy wewnętrzne, a przede wszystkim klatkę piersiową. Kilka miesięcy temu, w rozmowie z TYGODNIKIEM kom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji tak relacjonował to zdarzenie:

– 49-letni właściciel domu w chwili zatrzymania poddany został badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Miał ok. 1,6 promila. Na terenie Starachowic, kilkanaście godzin później zatrzymano 25-latka oraz 22-latkę. Również byli pod wpływem alkoholu. Pierwszy z wymienionych miał 3 promile, kobieta ok. 2 promili. Obije usłyszeli zarzuty, a sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec nich najsurowszego ze środków zapobiegawczych – tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Kobieta i mężczyzna za kratami przebywają do dziś. – Za każdym razem, kiedy Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zwracała się do sądu o przedłużenie stosowania środków zapobiegawczych, wnioski były akceptowane – tłumaczy Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy kieleckiej Prokuratury Okręgowej.

Śledczy po uzyskaniu opinii biegłych, a także wyników z badań DNA zdecydowali się zakończyć postępowanie. – 14 lutego br. do Sądu Okręgowego w Kielcach skierowany został w tej sprawie akt oskarżenia. Widnieją w nim nazwiska dwojga mieszkańców Starachowic, którzy mieli udział w zdarzeniu – dodaje.

Mężczyzna – jak dowiedział się TYGODNIK – został oskarżony o udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego zdarzenia. – Przedstawiono mu zarzut z art. 159 Kodeksu Karnego (kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – przyp.red.) w związku z art. 156 KK. Kobieta usłyszała zarzut z art. 158 par. 3 KK (jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 – przyp.red.) – dodaje rzecznik PO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Paragraf

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Najnowsze

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5