starachowice
home
RSS

Wpuść mnie, bo jak nie, to podpalę dom

 • Napisany przez:
 • Skomentuj

Sporo strachu musieli najeść się mieszkańcy niewielkiej wsi na terenie gminy Brody. Mężczyzna, po tym jak pokłócił się z małżonką postanowił zwrócić na siebie uwagę… Mężczyzna podpalił jeden z elementów ogrodzenia i czekał na rozwój wypadków. Do momentu, kiedy na prywatnej posesji pojawili się najpierw zawodowi strażacy, a później policjanci.…

Długi kwietniowo-majowy weekend z pozoru miał być spokojny i bezpieczny. Dla mieszkańców miejscowości w gminie Brody, tylko z nazwy. Bo o tym, co wydarzyło się na terenie prywatnej posesji z pewnością nie da się łatwo zapomnieć

– Zgłoszenie otrzymaliśmy kilka minut po godzinie 17. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy ze starachowickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej – mówi w rozmowie z TYGODNIK-iem Maciej Krukowicz z powiatowego stanowiska kierowania. Strażacy, kiedy otrzymali pierwszy, niepokojący sygnał nie mieli pewności, że będą mieć do czynienia z człowiekiem, który być może nie był do końca świadomy tego, jakie zagrożenie stworzył.

– Z naszych informacji wynika, iż mężczyzna polał etyliną słupek klinkierowy znajdujący się przy tarasie – powiedział Krukowicz. Dlaczego zdecydował się na taki krok? Osoby będące świadkami zdarzenia twierdzą, że na jego zachowanie wpływ miała mieć sprzeczka z żoną. Kobieta, jak dowiedział się TYGODNIK miała zamknąć się w mieszkaniu i nie chciała wpuścić go do domu. Zdesperowany, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Pożar słupka klinkierowego udało się opanować, zanim na miejscu pojawili się ratownicy. Ugasili go sami mieszkańcy. – Wezwany został zespół ratownictwa medycznego, a także funkcjonariusze policji, którzy prowadzą w tej sprawie postępowanie – stwierdził pracownik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

– Po opanowaniu zagrożenia, strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu sprawdzili dokładnie teren pogorzeliska. Skontrolowano także pomieszczenia domu, ze względu na podejrzenie o obecności tlenku węgla. Na szczęście nikomu nic się nie stało – uzupełnia M. Krukowicz.

Rodzina mężczyzny, po interwencji stróżów prawa złożyła oficjalne zawiadomienie o przestępstwie. Postępowanie prowadzone jest w kierunku znęcania się. – Zgłoszenie o pożarze jednego ze słupków ogrodzenia otrzymaliśmy od członka rodziny mieszkańca powiatu starachowickiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, iż doszło do sprzeczki, w wyniku której 56-latek oblał łatwopalną cieczą również drzwi domu. Grożąc przy okazji podpaleniem mieszkania – poinformowała asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. – Z uwagi na jego zachowanie, mężczyzna został przetransportowany do placówki medycznej. Zarówno jemu, jak i pozostałym członkom rodziny nic się nie stało. W momencie kiedy policjanci pojawili się na miejscu zdarzenia, sytuacja była opanowana – dodaje asp. Kalinowska..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Paragraf

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Najnowsze

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5