Powrót do szkolnych lat

flash Mirzec

Szkolne korytarze, ławki i tablice, a przede wszystkim koleżanki oraz koledzy z jednej klasy, a może nawet ze wspólnej ławki. Wszystko to mogli sobie przypomnieć absolwenci Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym, którzy spotkali się po raz pierwszy we wspólnym gronie po 41 latach.

Wychowankowie J. Dąbrowskiej oraz H. Lisickiej, którzy szkołę ukończyli w 1977 roku. Każdy z nich ruszył w swoją stronę, a do szkoły i znajomych mógł jedynie wracać wspomnieniami. I choć większość z nich nie utrzymywała już ze sobą kontaktu, ani nawet nie spotkała się przypadkiem na ulicy, to po 41 latach każdy z nich, odszedł na chwilę od swoich codziennych obowiązków i z szerokim uśmiechem na ustach ponownie przekroczył szkolny próg.

Spotkanie odbyło się 16 czerwca br. Uczestniczyło w nim liczne grono absolwentów, była uczennica na uroczystość przyjechała z Francji. Każdy mógł znowu przejść się szkolnym korytarzem, zasiąść w ławce i wspomnieniami wrócić do dziecięcych lat. Wszystkich zebranych przywitał Dariusz Dąbrowski, który także był uczniem klasy oraz Beata Witkowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym. Wśród zaproszonych gości, udział wzięły także nauczycielki byłych wychowanków, które w podziękowaniu za minione lata otrzymały bukiety kwiatów.

Na spotkanie został zorganizowany również dziennik uwag uczniów, który był odczytany przez jednego z uczestników. Po wyjściu ze szkoły, wszyscy stanęli do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia i udali się na przyjęcie do mirzeckiej restauracji.

Organizatorami i pomysłodawcami całego spotkania byli: Jan Pastuszka, Jacek Stachowicz oraz Dariusz Dąbrowski, którzy byli uczniami klasy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.