Policyjny strzał w 10. Co znalazło się w tajemniczej paczce?

flash Paragraf

33-letni mieszkaniec gminy Górno, w rękach mundurowych z Komisariatu Policji w Bodzentynie. Śledczy podejrzewają mężczyznę o nielegalne posiadanie 16 sztuk amunicji. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z komisariatu w Bodzentynie udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy Górno, gdzie według zgłoszenia mężczyzna nie chciał opuścić posesji. Na miejscu mundurowi zastali trzeźwego 33-latka, który przyszedł do swojej znajomej.

  • Funkcjonariusze mając przeczucie, że mężczyzna może posiadać zabronione przedmioty przystąpili do szczegółowej kontroli, która szybko dała rezultaty – relacjonował st.sierż. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. – W garażu stróże prawa ujawnili należącą do 33-latka paczkę, z zawartością 16 sztuk amunicji. Ponieważ mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganego zezwolenia, został zatrzymany, a pociski zabezpieczone – dodał.

Śledczy ustalają parametry zabezpieczonej amunicji. Jeśli badania potwierdzą, że ich posiadanie bez zezwolenia jest zabronione, wówczas 33-latek usłyszy zarzuty.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.