Policjanci podsumowali weekendową akcję. Są wnioski do sądu

flash Paragraf

Starachowiccy policjanci przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem akcji było zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych i rowerzystów oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

W piątek i sobotę funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadzili działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodują zagrożenie dla tej grupy osób.
– Działania prowadzone były w rejonie największych ciągów komunikacyjnych przebiegających przez powiat starachowicki w ciągu całego dnia. Mundurowi sprawdzali czy piesi korzystają z wyznaczonych przejść oraz czy stosują się do przepisów prawo o ruchu drogowym. Ponadto zwracali uwagę na zachowanie kierujących w wobec pieszych – poinformowała podkom. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP.

Policjanci ujawnili 25 pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe, najwięcej dotyczyło przejścia w miejscu niedozwolonym. Nałożyli na nich 19 mandatów karnych i zastosowali 6 pouczeń. – Ponadto policjanci ujawnili 34 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami. Mundurowi nałożyli 22 mandaty karne, zastosowali 7 pouczeń oraz skierowali 5 wniosków do sądu – dodaje podkom. Kalinowska.

  • Apelujemy do pieszych o przestrzeganie przepisów drogowych, natomiast do kierowców o bezpieczną jazdę. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. W przypadku zdarzenia drogowego i kontakcie z pojazdem, pieszy nie ma żadnych szans – podkreśla oficer prasowy starachowickiej KPP.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.