PILNE: na drodze krajowej nr 42 zderzenie mercedesa z fiatem. Są poszkodowani [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Paragraf

Dwie osoby poszkodowane – to dotychczasowy bilans pechowego zdarzenia, do jakiego doszło na odcinku drogi krajowej nr 42, ze Starachowic w kierunku Ostrowca Św. W okolicach Stykowa, w gminie Brody, w piątek (11 maja) zderzyły się dwa samochody osobowe – dowiedział się portal starachowicki.eu. Na miejscu pasażerom pomocy udzielali ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także zespół ratownictwa medycznego.

Na miejscu są również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, tuż po godz. 17, na odcinku drogi krajowej nr 42 zderzyły się osobowy mercedes, z tablicami rejestracyjnymi z powiatu ostrowieckiego, a także fiat cinquecento.

  • Mamy informację o dwóch osobach poszkodowanych – stwierdził w piątkowe popołudnie Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Zablokowany jest jeden pas jezdni. Ruch odbywa się wahadłowo pasem w kierunku Rudnika.
  • Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia stróżów prawa wynika, iż do kolizji doszło w wyniku wymuszenia pierwszeństwa – relacjonował po godz. 19, st.sierż. Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. – Kobieta, która kierowała osobowym mercedesem wyjeżdżała z drogi podporządkowanej. 30-latka, najprawdopodobniej chcąc włączyć się do ruchu, zderzyła się fiatem. Za kierownicą drugiego z wymienionych aut siedział 24-latek – dodał st.sierż. Janus.

Zarówno 30-latka jak i 24-latek zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie. – Z naszych informacji wynika, iż byli trzeźwi – dodał policjant z zespołu prasowego KWP Kielce.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.