Nowy Klub Seniora w Skałce

flash Starachowice

Z końcem roku uruchomiony zostanie nowy Klub Seniora dla osób po 60 roku życia. Klub „Senior+” będzie mieć swoją siedzibę obok Domu Dziennego „Senior+” w Galerii Skałka przy Al. Armii Krajowej w Starachowicach.

Rozpoczęły się już (1 maja) prace adaptacyjne pomieszczeń na pierwszym piętrze w budynku Miejskiej Hali Targowej „Galeria Skałka” w Starachowicach na potrzeby Klubu „Senior+”.

  • Zgodnie z założeniami projektu, przebudowane zostaną cztery boksy i część korytarza na na jedno główne pomieszczenie z kuchnią i zapleczem magazynowym oraz strefą wypoczynku dla seniorów – mówi Piotr Ambroszczyk, kierownik Dziennego Domu Seniora. – Do klubu zostaną włączone pomieszczenia biurowe i do zajęć terapeutycznych.

Klub ma liczyć 31 miejsc dla osób w wieku 60+ nieaktywnych zawodowo. Ma funkcjonować od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00, gdzie przewidziano dla seniorów różne aktywności: zajęcia ruchowe, zajęcia terapeutyczne, fizjoterapia, grupy zainteresowań oraz imprezy okolicznościowe, wykłady, projekcje filmów, a także wycieczki piesze i autokarowe. Wartość całego przedsięwzięcia to kwota 198 tys. zł (dofinansowanie z budżetu państwa 150 tys. zł).

Prace adaptacyjne, które przewidują m.in. prace budowlane z instalacjami: elektryczną, nagłośnieniową i klimatyzacją w sali głównej mają potrwać do 30 listopada. Nowo urządzone pomieszczenia zyskają odpowiednie wyposażenie: stolik na kółkach pod laptop dla animatorów, laptop z systemem operacyjnym dla animatorów, stół do tenisa, zastawa bankietowa, drabinki gimnastyczne, wyposażenie do aneksu kuchennego, szafa aktowa z zamkiem, krzesła, stoły składane, projektor, ekran projekcyjny, sprzęt sportowy, kanapa, fotel, lustra, meble do aneksu kuchennego, meble biurowe.

Rekrutacja osób chętnych do Klubu Senior+ nastąpi na przełomie września i października br. Potrwa to do 25 grudnia, gdyż przyjecie do Klubu będzie poprzedzone wywiadem środowiskowym.

  • Klub będzie mógł przyjąć 31 osób, które będą miały zapewnione zajęcia od pon. do pt. W odróżnieniu od Domu Dziennego, w klubie nie będzie gorących posiłków, fizjoterapeuty i pielęgniarki. Będą natomiast zajęcia obowiązkowe i zgodne z zainteresowaniami, m.in. kulinarne, czy różnego rodzaju imprezy okolicznościowe – dodaje P. Ambroszczyk.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.