Noclegownia w spadku?

flash Starachowice

Ul. Rogowskiego i Ostrowiecka to dwie potencjalne lokalizacje, do których może zostać przeniesiona miejska noclegownia. Gdzie i kiedy dokładnie?

Na te pytania odpowiedź nie jest jednoznaczna. Pewne jest jedno mieszcząca się w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej w Starachowicach noclegownia to tymczasowe lokum dla osób bezdomnych, które nie spełnia warunków i standardów. Są dwie potencjalne lokalizacje, do których mogą zostać przeniesione osoby bez dachu nad głową.
– Gmina otrzymała po osobach zmarłych w spadku dwa mieszkania. Staramy się o uzyskanie warunków zabudowy dla tych lokalizacji, by móc otrzymać pozwolenie na budowę lub przebudowę – poinformował prezydent Marek Materek.

Mowa o budynku przy ul. Rogowskiego, przy rzece obok mostu, w sąsiedztwie Ochotniczego Hufca Pracy lub ul. Ostrowieckiej, gdzie gmina otrzymała dom po osobie zmarłej razem z działką o powierzchni 1 ha.

– Konsultujemy, jak miałaby wyglądać docelowo noclegownia, bo to też ma być schronisko. Ponieważ obie lokalizacją są na terenach zalewowych, formalności z uzyskaniem zgody na przebudowę czy rozbudowę są dłuższe – mówi prezydent dodając, że uwarunkowane jest to uzyskaniem dofinansowania z zewnątrz.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.