Niemieckie maszyny w ogniu

flash Gorące tematy Paragraf

Zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną dwóch pożarów na terenie Starachowic. Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, we wtorkowy (10 kwietnia) wieczór zapalił się pozostawiony na osiedlu Południe volkswagen transporter. W środę (11 kwietnia), nad ranem w ogniu znalazło się osobowe audi 80.

Do drugiego z wymienionych zdarzeń doszło na terenie parkingu, w pobliżu dworca wschodniego w Starachowicach. – Ok. godz. 7.35, do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki Audi 80 – powiedział Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. – Kiedy na miejscu zdarzenia pojawił się pierwszy zastęp, okazało się, iż obok pojazdu znajdował się właściciel. Z naszych ustaleń wynika, że mężczyźnie udało się podjąć wstępne działania gaśnicze – dodał.

Do gaszenia pożaru zużyte zostały trzy gaśnice proszkowe, w tym dwie, jakie użyczone zostały przez innych kierujących. Ci na widok palącego się auta, zatrzymali swoje pojazdy. – Działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca. Działania gaśnicze, realizowane przez właściciela audi na szczęście okazały się skuteczne, a mężczyźnie nie stało się nic złego – tłumaczył rzecznik Nyga. Zawodowi strażacy ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, skontrolowali pojazd przy użyciu kamery termowizyjnej. – Kierowca nie wymagał hospitalizacji. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej – wyjaśnił M. Nyga.

Dzień wcześniej, 10 kwietnia do podobnego zdarzenia doszło na terenie parkingu przed jednym z bloków przy ul. Wysockiego w Starachowicach. – Do pożaru doszło ok. godz. 21.20. Zapalił się volkswagen transporter. Po dojeździe na miejsce okazało się, iż pali się przed pasażerska część samochodu. Ogień pojawił się na komorze silnika. W aucie nie było nikogo. Został dokładnie przeszukany pod kątem obecności osób poszkodowanych – stwierdził rzecznik KP PSP.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.