Niebezpieczny żywioł w środku nocy. Gdzie?

flash Gorące tematy Paragraf

Niewłaściwe składowanie opału było – jak dowiedział się TYGODNIK – jednym z czynników, który przyczynił się do groźnego pożaru, do jakiego doszło w piątek, 9 lutego w Krynkach, w gminie Brody. – Zgłoszenie o niebezpieczeństwie, w budynku mieszkalnym otrzymaliśmy o godz. 3.55 – mówił Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

W ciągu kilku minut, na miejscu pojawiły się trzy zastępy ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Krynek oraz Lubieni. Łącznie, w działaniach na terenie gminy Brody, brało udział ponad 20 ratowników.

  • Z informacji, która wpłynęła do stanowiska kierowania wynikało, że do pożaru doszło w kotłowni jednego z budynków mieszkalnych – relacjonował Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Zapaliły się m.in. przedmioty, które miały posłużyć jako opał. Jak informuje starachowicka KP PSP, działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru.
  • Na szczęście obyło się bez ofiar oraz osób poszkodowanych – stwierdził rzecznik Nyga. Strażaków wspierał zespół ratownictwa medycznego.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.