Niebezpieczna substancja w mieszkaniu?

flash Paragraf

– Taki sygnał, jak każdy zresztą musieliśmy oczywiście sprawdzić – podkreśla Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. W środę, 24 stycznia, po godz. 8, do stanowiska kierowania dotarło zgłoszenie o mieszkance gminy Wąchock, która skarżyła się na złe samopoczucie. Czy był to efekt zatrucia czadem?

  • Na miejsce zdarzenia udał się zastęp ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. W jednorodzinnym budynku znajdowała się 86-latka, która uskarżała się na stan zdrowia – stwierdził rzecznik KP PSP Starachowice Marcin Nyga. Zachodziło podejrzenie, że mieszkanka Marcinkowa, w gminie Wąchock mogła znaleźć się w niebezpiecznej pułapce. W mieszkaniu była również córka kobiety, która jak relacjonowała, przewietrzyła mieszkanie, zanim jeszcze ratownicy pojawili się na miejscu. Strażacy dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla.
  • Zarówno w pomieszczeniu w którym przebywała starsza kobieta, jak i w pozostałych nie było niebezpiecznej substancji. 86-latka została przewieziona do szpitala – dodał rzecznik Nyga.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.