Nasze złote struny

flash Rozmaitośći Starachowice

Mamy powody do dumy. Trzy utalentowane wokalistki ze Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury potwierdziły swoją klasę, zdobywając trzy razy złoto na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki bez Granic „Golden Voice” w Jędrzejowie.

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki bez Granic „Golden Voice” w Jędrzejowie wzięła 3-osobowa reprezentacja Studia Piosenki SCK: Lena Tuźnik, Julia Dudek i Marta Miller. Młode, zdolne i utalentowane wokalistki, podopieczne Miłosza Weimanna, mimo ogromnej konkurencji sięgnęły po najwyższe laury, zwyciężając w dwóch z trzech festiwalowych kategorii.

Lena Tuźnik zdobyła Złotą Strunę w kategorii 7-12 lat. Złotą Strunę udało się wywalczyć również Julii Dudek i Marcie Miller, które stratowały w najstarszej kategorii 16-21 lat.

W festiwalu uczestniczyło ok. 80 solistów i zespołów wokalnych z Polski, Białorusi i Estonii.

  • Poziom był bardzo wysoki – nie ukrywa instruktor, dlatego sukces tym bardziej cieszy.

Uczestnicy prezentowali się w samodzielnie dobranym repertuarze. O ich przygotowanie w autorskich aranżacjach zadbał M. Weimann, który snuje już kolejne plany względem swoich podopiecznych. Najbliższe plany festiwalowe to międzynarodowy przegląd w Suwałkach oraz udział w Ogólnopolskim Festiwalu w Ostrowie Wielkopolskim.

Życzymy powodzenia!

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.