Nasi siatkarze zasłużyli na podium

flash Starachowice

Trzecie miejsce w Polsce wywalczyli podczas siatkarskich zawodów w Głuchołazach zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Mircu.

To bez wątpienia historyczne osiągnięcie drużyny Przemysława Strabanika i Piotra Spadło, dla której pierwsze półrocze br. było bardzo udane. Zawodnicy z Mirca wygrali wszystkie turnieje w województwie a tym samym awansowali do rozgrywek ogólnopolskich.

Największym sukcesem zawodników było zdobycie trzeciego miejsca w Polsce w finale Igrzysk w Minipiłce Siatkowej Chłopców w Głuchołazach. Uczniowie SP W Mircu pojechali na finał ogólnopolski jako zwycięzcy Finału Wojewódzkiego Igrzysk w Minipiłce Siatkowej Chłopców i reprezentanci województwa świętokrzyskiego.

  • Nie byliśmy faworytami tych rozgrywek. Byliśmy jedyną drużyną, która do zawodów rangi ogólnopolskiej przyjechała z gminy wiejskiej, a przyszło nam rywalizować z drużynami szkół, w których są klasy sportowe. Ale chłopcy nie stracili ducha walki i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Okazało się, że jesteśmy czarnym koniem turnieju – mówi Przemysław Strabanik.

W drodze do strefy medalowej zawodnicy z Mirca zmierzyli się z zespołami z całego kraju, pokonując m.in. reprezentantów stolicy. Zaledwie dwoma punktami przegrali mecz o wejście do finału z uczniami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Łodzi. W meczu o trzecie miejsce pokonali zawodników ze szkoły z klasami sportowymi z Krakowa.

  • To nasz największy sukces. Żadna ze szkół w gminie i powiecie nie zdobyła dotąd brązu na ogólnopolskich zawodach siatkarskich – podkreślił trener, który razem z zawodnikami odebrał gratulacje od dyrekcji szkoły i włodarzy gminy Mirzec.

Na liście tegorocznych sukcesów siatkarzy z Mirca jest pierwsze miejsca w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Busku Zdroju, Finał Wojewódzki Igrzysk w Minipiłce Siatkowej w Mircu, Świętokrzyski MiniVolley Cup w Kielcach oraz Świętokrzyski Kinder+ Sport w Ostrowcu Św. Te ostatnie zmagania mają charakter klubowy. Zwycięstwo daje dwóm najlepszym drużynom w województwie przepustkę na finał ogólnopolski, który odbędzie się 6-8 lipca w Zabrzu. Z pierwszego miejsca do Zabrza awansowali zawodnicy z Mirca.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.